Українці – праведники

Українці – праведники

14 травня Україна вдруге відзначає День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни 1939-1945 рр.


Пам’ятну дату 2 лютого 2021 р. запровадила Верховна Рада України.


«Інститут національної пам’яті повідомив, що станом на 1 січня 2020 р. 2 тис. 659 громадян України удостоєні Державою Ізраїль звання Праведника народів світу за порятунок євреїв від Голокосту (масові незаконні репресії та знищення нацистами людей єврейської національності, – ред.). Водночас тисячі рятівників досі залишаються невизнаними й невідомими.


14 травня – це день, коли в 1948 р. була проголошена незалежність Ізраїлю як єврейської держави, нагадують колеги з «Радіо Свобода».


Через те, що в Ізраїлі широко використовують власний традиційний календар, святкування річниць цієї події (5-й день місяця Іяра) в різні роки припадає на різні дати за Григоріанським календарем.


Слід зазначити, що на Волині  свого часу було чимало українців, які рятували в часи Другої світової війни не лише євреїв, але й поляків, чехів, ромів та представників інших національностей.


Світлана КОМА.

На фото порталу «Район. Луцьк»: речі жертв Голокосту, виявлені на місці масового розстрілу нацистами євреїв біля м. Луцька.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (171) - 87.7%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.1%
Мені байдуже (6) - 3.1%