Похорон Леоніда Кравчука

Похорон Леоніда Кравчука


Насправді мудрість древніх звучить так: про мертвих або нічого, або тільки правду. На які слова заслужив перший Президент України Леонід Кравчук?


Церемонія прощання з першим Президентом незалежної України Леонідом Кравчуком відбудеться у вівторок, 17 травня, в Українському домі у м. Києві.


На сайті нинішнього Глави держави Володимира Зеленського зазначається, що церемонія прощання розпочнеться об 11 годині.


Таким чином буде віддано останні почесті Леоніду Макаровичу, який починав своє сходження до влади по комсомольській та компартійній лінії. Простий хлопець зі звичайного села на Рівненщині доріс до Другого секретаря ЦК компартії України по ідеології (звичайно, марксизму-лєнінізму, – ред.), а потім був із допомогою червоної номенклатури обраний Головою Верховної Ради.


Доленосного дня 19 серпня 1991 р. він відмовився виконувати незаконні вказівки московського гкчп, чим допоміг подолати компартійно-генеральський путч. Потім він був обраний Президентом України, «прославився» захистом червоних директорів, «прихватизацією», ліквідацією ядерного потенціалу армії і розкраданням Чорноморського флоту.


Але пішовши на другі дострокові вибори, був надто самовпевненим, повірив у слова підлабузників про «всенародну любов», а тому поступився колишньому секретареві парткому дніпропетровського заводу «Південмаш» Леоніду Кучмі.


Втім, Леонід Макарович політикум не залишав, раз-по-раз підтримуючи то одних лідерів, то інших.


У 2014 р. він зайняв бік Майдану, а також різко критикував кремлівських бузувірів за агресивну політику щодо України. Ще до вторгнення рашистів в Україну Леонід Кравчук важко захворів і без свідомості існував лише з допомогою спеціальної медичної апаратури. А 10 травня ц. р. його серце зупинилося.


А ще він прославився багатьма крилатими фразами. Наприклад, умінням пройти сухим між крапельками та «Маємо те, що маємо…».


Віддадуть його тіло землі, вочевидь,


Роман УСТИМЧУК.

На фото з відкритих джерел: таким був Леонід Кравчук.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (193) - 86.2%
Пізно (7) - 3.1%
Яка різниця? (7) - 3.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (9) - 4%
Мені байдуже (7) - 3.1%