лукашенко підписав закон про смертну кару за «підготовку теракту»

лукашенко підписав закон про смертну кару за «підготовку теракту»


Самопроголошений президент Білорусі лукашенко затвердив поправки до Кримінального кодексу, які передбачають смертну кару а замах на вчинення терористичного акту.

 

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Інтерфакс.

 

«Як виняткова міра покарання допускається застосування смертної кари - розстрілу (до скасування смертної кари) за злочини, передбачені частиною 2 статті 124, частиною 3 статті 126, частиною 3 статті 289 і частиною 2 статті 359 цього Кодексу, або за поєднані з умисним позбавленням життя людини за обтяжуючих обставин, деякі інші особливо тяжкі злочини», - йдеться у документі.

 

За статтею 289 «Акт тероризму» в білорусі порушено кримінальні справи щодо деяких представників опозиції, у тому числі Світлани Тихановської — суперниці лукашенка на президентських виборах 2020 року.

 

Як повідомлялося, наприкінці квітня відповідні поправки схвалила нижня палата парламенту білорусі, на початку травня - Рада республіки.

 

Раніше в білорусі не можна було засуджувати до смертної кари за приготування злочинів.Поправки до кримінального кодексу набудуть чинності за десять днів після опублікування. Це єдина країна Європи, яка застосовує смертну кару.

 

Ольга ДАНИЛЮК,

Фото: умовне.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (193) - 86.2%
Пізно (7) - 3.1%
Яка різниця? (7) - 3.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (9) - 4%
Мені байдуже (7) - 3.1%