У завтрашнім номері "Волинської газети": Євробачення-2022

У завтрашнім номері

Україна об’єднує світ

Олег Псюк: «Я прошу кожного з вас, будь ласка, допоможіть українському Маріуполю, допоможіть Азовсталі прямо зараз!»

Борис Джонсон: «Вітаємо Україну з перемогою! Це яскраве відображення не лише вашого таланту, а й непохитної підтримки вашої боротьби за свободу».

Пісня «Стефанія стає всесвітнім оберегом Материнства, Свободи, Добра. На всіх континентах її вже переспівують найвідоміші виконавці... В Україні присвята рідній мамі Стефанії соліста гурту Олега Псюка у ці місяці війни стала символом боротьби за Україну. А на Євробаченні в італійському Туріні KalushOrchestra за її виконання отримала 192 бали від журі та 439 балів від глядачів, здобула перемогу і право приймати Євробачення-2023 року в Україні.

Браво! Та чи не найбільшою перемогою гурту стало звернення про порятунок захисників Маріуполя. Можливо, саме ця гуманітарна місія виявилася найбільшим успіхом, бо вже 16 травня розпочалася евакуація військовослужбовців з «Азовсталі». 53 важкопоранених українських військових вивезли з металургійного комбінату «Азовсталь» до лікарні в Новоазовську, що на окупованій території, де перед обміном нададуть медичну допомогу. «Операція з порятунку», як назвав її Президент, потрібна державі задля збереження Героїв, які державі необхідні живими. Ще 211 захисників Маріуполя, яких з «Азовсталі» вивезли до Оленівки, мають обміняти на російських військовополонених. Зараз держава бореться за тих, хто ще залишається на «Азовсталі». І також важливо, що наказ про це віддало вище командування, зазначивши, що захисники Маріуполя виконали своє завдання.

«М’яка сила», як називають тепер поетів, композиторів, виконавців, художників, акторів, режисерів, спрацювала на Євробаченні. Світ, зреагувавши на прохання Олега Псюка, про що колектив просили діти, дружини і батьки захисників Маріуполя, військові, волонтери, багато українців, спрацювала.

Захисники Маріуполя – на своїй землі, а отже Герої. Усі. Серед них і чотири ковельчани, про що у №18 за 5 травня писала «Волинська газета». Усі вони захистили не тільки Україну, але весь світ. І світ з уст засновника гурту «KalushOrchestra» дізнався про цих Героїв. Раніше про них говорили їхні дружини, котрі зустрічалися з 266-м папою римським Франциском, дали не одну пресконференцію журналістам. Тепер не тільки Україна, але і весь світ знає Героїв з України – своїх Героїв. І Герої з підземель «Азовсталі» вже заспівали до світу пісню світла і перемоги.

А що ж «KalushOrchestra»? Вони одразу ж оприлюднили кліп, відзнятий на погарищах зруйнованих ординцями українських міст. А ще оголосили про аукціон головного трофею Євробачення – задля підтримки тих, хто збройно боронить Україну.

І, до речі, в Івано-Франківськ із Києва вже 16 травня прибув потяг «Стефанія Експрес», за що спасибі «Укрзалізниці». І вже стала трендовою у світі рожева панама євробаченця з України, котрий здолав страх дискваліфікації і попри свій талант продемонстрував ще й позицію справжнього митця – боротися за життя, за свободу і перемогу добра над злом. Рожеву панаму, до речі, приміряв і Президент України Володимир Зеленський.

А в рідному Олеговому Калуші з’явилося фірмове печиво «Стефанія».

– Що про це каже мама Олега – Стефанія? – поцікавилися журналістиСуспільного«Карпати».

– Вони мені одразу з першої лінії привезли дві упаковки печива. Смачне. Яке буде далі – не знаю. Привезли з вишнею і зі смородиною, –каже Олегова мама, зазначаючи, що завдяки синові і журналістам її вже впізнають, фотографують і навіть приходять назумисне у крамницю, де вона працює. А ще додає: «Всім приємно: і людям приємно, і мені приємно, що через гурт не лише наша країна, а й увесь світ дізнався, що є таке місто, що є така область. Приємно, звичайно».

Ми ж, у «Волинській газеті» хочемо розповісти і про «волинську силу» «KalushOrchestra». Їх аж троє: Ігор Діденчук (с. Підгайці Луцького р-ну), Віталій Дужик (с. Жидичин Луцького р-ну) і Тимофій Музичук (с. Пісочне Ковельського р-ну). Усі ці вихованці українського сопілкаря Юрія Фокшея – мультиінструменталісти, свого часу навчалися у Волинському фаховому коледжі культури і мистецтв імені Стравінського.

Тимофій Музичук перед вступом до коледжу культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського впродовж року щотижня їздив на заняття до Юрія Фокшея з Ковельського р-ну, долаючи відстань у 90 км.

«Під час виступу на Євробаченні-2022 Тимофій Музичук грав на тилинці, Ігор Діденчук на контрабасі, а Віталій Дужик на сопілці, – деталізують журналісти з волинської редакції «Суспільного».

До речі, у топі тепер і відео луцького блогера Максима Благовірного, яке він зняв на вул. Лесі Українки ще 13 серпня минулого року: «Біт-бокс-сопілка з «Стефанії» (Калуш) у виконанні лучанина Віталіка Дужика (скромняга)! І він виступає на Eurovision Song Contest, за нього й вболіватимемо. Почув його біт минулого літа на вулиці Лесі Українки (Луцьк), не міг не включитись в етер. А вам теж замало сопілки в «Стефанії» Калуша? Тримайте! Пригадую, тоді на вулицю Лесі Українки вибігла мешканка і його прогнала... «Пішов звідси, зараз міліцію викличу, в мене дозвіл від міськради», – кричала старших років жіночка, виганяючи Віталіка з-під вікон, коли він грав на сопілці...».

...І можна було би забути цю історію, якби не її повторення вже у головну ніч Євробачення. У тому ж Луцьку. ...Луцьк знову врятувала талановита молодь – фанати волинських мультиінструменталістів зі всієї України – волонтери, музиканти, патріоти, що з’їхалися в одну з невеличких квартир  до багатоповерхівки, щоб повболівати за «луцьких зірок». Аби не вони, Луцьк проспав би Перемогу на Євробеченні. Та ці хлопці і дівчата так емоційно вболівали за Україну, що... розбудили котрогось із високих посадовців, що спав, бо ж мистецтво – для наших чиновників ні гроша не варте, це не патрон, що можна загнати в ріжок, та й ще і не хоче поет, співак, художник, музика, майстер «лізти у ріжок». Тож викликав високопосадовець на Радість молоді за переможний виступ два наряди поліції, до речі, поставивши останніх у незручне становище. І ось чому: хлопці і дівчата – всі патріоти, усі тверезі, навіть дверей до квартири не замкнули, і всі люблять Україну...

Молодь перемагає і буде перемагати. І, можливо, вже час навчитися розрізняти державним людям, де ворог, а де патріотична молодь, і до Слова, Пісні, Танцю, Музики, Малярства варто ставитися бодай з прихильністю, якщо не з підтримкою...

Хтось сказав, що наступне Євробачення може бути у Луцьку. У Замку Любарта... Де європейські монархи з’їзд свій проводили...

...І розпочав би його голос Лесиного ясена, під яким всесвітньо відома Леся Українка обдумувала свої вірші... Лесин ясен «прожив» достойне життя і тихо «спочив» на безлюдній Замковій площі серед ночі, народний майстер Дмитро Березюк, повідомляє радіо НВ, «відібрав собі трохи деревини та виготовив з неї три сопілки – поліських дудки-колянки». І, до речі, свідком тому були журналісти «Волинської газети», які у той же день підтримали молодих думаючих майстрів і музик, зробили відповідні світлини. Не знаємо, чи грала дудка-колянка з Лесиного ясена у Турині, але впевнені, що була достойним оберегом музичного колективу. Ігор Діденчук зізнався про свою улюбленицю: «Таких тільки три в світі: одна – в мене, друга – у Волинському краєзнавчому музеї, а ще одна в якогось депутата».

...І добре буде, коли всі три промовлятимуть про Україну на Євробаченні-23 у Луцьку... Та й інших майстрів сопілки з Лесиного ясена заговорять...

Тим часом, у першій десятці «Євробачення», попри України, Сем Райдер (Великобританія) – друге місце, Шанель (Іспанія) – третє, Корнелія Якобс (Швеція) – четверте, Konstrakta (Сербія) – п’яте, Махмуд & BLANCO (Італія), ZdobsiZdub & AdvahovBrothers (Молдова),  Аманда Георгіаді Тенфіорд (Греція), Maro (Португалія), Subwoolfer (Норвегія). Білорусь та Росія були усунуті від участі у конкурсі: у першої текст пісні не відповідав вимогам «Євробачення», другу – через військове вторгнення в Україну.

Україна втретє перемагає у «Євробаченні»:у 2004 р. у Стамбулі Руслана виграла з піснею Wild Dances, а у 2016 р. у Стокгольмі Джамала – з композицією «1944». Бере ж участь у європісенному форумі з 2003 р.

...І це також мистецький аргумент про європейськість України як держави, що має власну історію і культуру.

...Думається, що й у Луцьку після Івано-Франківського «Експреса «Стефанія» та калушського печива «Стефанія» з’явиться щось смачненьке та красне на честь трьох волинян, які були поруч з Олегом Псюком, засновником і керівником KalushOrchestra.

Укрпошта обіцяє випустити марку, присвячену KalushOrchestra... Можливо, на ній колектив буде на фоні головної вежі Луцького замку?!.

Сергій ЦЮРИЦЬ.

 

Довідково: Гурт Kalush з’явився у 2019 р. Названий на честь Калуша – невеликого міста в Івано-Франківській області, звідки родом фронтмен гурту Олег Псюк. У Туріні з ним на сцені були волиняни Ігор Діденчук, Віталій Дужик, Тимофій Музичук, киянин, фіналіст Нацвідбору на «Євробачення-2017» з треком «О мамо» у складі гурту «Сальто Назад» Саша Таб (він замінив бек-вокаліста Kalush Orchestra Джоні Дивного (Андрія Гандзюка з м. Калуша) і Килиммен – «дух українських килимів», який не показує обличчя і нічого про себе не розповідає, але танцює брейкданс у костюмі килима.

До гурту належить також музика Святослав Гнатенко, але з початком війни він пішов захищати Україну. Воюють тато і брат Тимофія Музичука.

 

Мірча Джоане:«Ми єдині, ми сильні...»

Reuters:«Заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане на саміті голів МЗС країн Альянсу в Берліні привітав Україну з перемогою на Євробаченні-2022.Він переконаний, що вона стала «сигналом володимиру путіну», а підтримка всього світу зробить неминучою перемогу України й у війні.

Джоане сказав, що «хотів би привітати Україну з перемогою на Євробаченні», і що сьогодні таке вітання не звучить «легковажно».

«Учора ми бачили величезну громадську підтримку хоробрості (України- Gazeta.ua) від усієї Європи й Австралії», – мовивДжоане, що заміняв хворого генсека Єнса Столтенберга, зазначивши, що НАТО теж хоче послати Володимиру Путіну «сигнал»: попри небачену з часів закінчення Другої світової «жорстокість і цинічність» розв’язаної ним війни, Україна не перестає «вражати своєю хоробрістю», а Захід – своєю єдністю.

«Ми єдині, ми сильні, і ми продовжуватимемо допомагати Україні для її перемоги у цій війні», – додав Джоане».

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (193) - 86.2%
Пізно (7) - 3.1%
Яка різниця? (7) - 3.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (9) - 4%
Мені байдуже (7) - 3.1%