Кондитерська атака на Мону Лізу («Джоконду»)!

Кондитерська атака на Мону Лізу («Джоконду»)!


Хто бачив епохальну картину Мона Ліза у французькому Луврі, той підтвердить: споглядати її неперевершений та загадковий образ приходять щодня тисячі людей. І заходи безпеки там відповідні. Але от недогледіли правоохоронці чергового вандала… Слава Богу, цей виродок не з України.


Люк Сундберг і троє його друзів стояли в черзі в паризькому Луврі в неділю, чекаючи, щоб позувати для фото перед «Джокондою», коли вони почули важкі подихи...

 

Чоловік, одягнений як жінка, вискочив з інвалідного візка і пірнув під мотузковий бар’єр, який відокремив легендарну картину від натовпу, який складався щонайменше зі 100 осіб.


Газета «The New York Times» про це деталізує:


«Відвідувачі з острахом спостерігали, як він почав бити по склу, яке закриває картину Мони Лізи. Потім, сказав Люк Сундберг, студент першого курсу Коледжу Колбі в Канзасі, невідомий чоловік розмазав те, що здавалося тортом, по всьому склу, котре захищає те, що є одним із найбільш впізнаваних творів мистецтва у світі».

 

Стів Келлер, консультант з безпеки музею Лувра, який працював з Національною галереєю мистецтв, Смітсонівським інститутом та іншими музеями, сказав, що такі епізоди трапляються «частіше, ніж ми про них чуємо».

 

Він сказав, що вандалізм «є однією з трьох найбільших проблем, які ми хвилюємо», – сказав він, додавши:


«Ми вживаємо заходів, щоб запобігти цьому, але це не є насправді передбачуваним».

 

«Він кинув у мене цілий букет троянд, а потім почав кричати», – сказав один зі свідків.

 

Відео в соцмережах показало, що чоловік, розмовляючи французькою, кричав, що є «люди, які руйнують планету» і «тому я це зробив».

 

Газета «The New York Times» конкретизувала:


«Люди, які займаються такими трюками, зазвичай просто хочуть потрапити на телебачення, сказав Стівен Лейн, директор-засновник Міжнародного фонду захисту культурних цінностей і колишній директор служби безпеки Денверського художнього музею».

 

За його словами, такі акти вандалізму, які здійснюють демонстранти, не мають жодного відношення до проблем, на які вони намагаються привернути увагу.


«Вони насправді нічого не досягають», – сказав містер Лейн.


Вандала та любителя гострих відчуттів, а також його спільників, вже затримали та віддали під суд. Йому загрожує кримінальна відповідальність та тривалий термін переубвання за гратами.


До речі, Мона Ліза, написана художником Леонардо да Вінчі в 16 столітті і, можливо, перлина колекції Лувру, зазвичай кишить туристами зі всього світу з камерами. Картина зберігається за товстою скляною шафою, ефективним захистом не тільки від кондитерської випічки, але навіть від куль вогнепальної зброї.


Тому ті волинські туристи, котрі мають змогу вільно подорожувати навіть у час війни, можуть і надалі спокійно відвідувати Лувр та милуватися не лише Моною Лізою, але й іншими чудовими творами мистецтва колишніх французьких королів, яких із трону змела народна хвиля протесту.


Світлана КОМА.

На фото з газети «The New York Times»: момент атаки вандала на «Джоконду» зафіксували сотні свідків.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%