Уповноважені втрачають повноваження

Уповноважені втрачають повноваження


Уповноважена з прав людини не змогла захистити навіть свої права. Хто стоїть за звільненням Людмили Денисової і як події розвиватимуться далі? І чи поміняють її представницю на Волині Любов Сітовську, котра також устигла обзавестися скандалами, як собака блохами?


Людмила Денісова народилася в 1960 р. в північному російському м. Архангельську. Вищу освіту здобула в російському м. Лєнінграді. У 1993 р. осіла в українському Криму, де навіть устигла попрацювати в крайкомі комсомолу…


Потім перебралася до столиці України, але майже завжди розмовляла російською мовою, кілька разів була народною депутаткою від партій Юлії Тимошенко і Арсенія Яценюка, двічі – на посаді міністра соціальної політики, а з 15 березня 2018 р. і до 31 травня 2022 р. – виконувала повноваження Уповноваженої з прав людини Верховної Ради України.


Кілька днів тому в ЗМІ почали поширювати інформацію про її відставку. Оскільки процедура передбачає розгляд проєкту рішення на засідання профільного парламентського комітету не пізніше як за 24 год. До пленарного засідання, то нардеп від Волноваського виборчого округу (територія вже перебуває в російській окупації), колишній соратник Арсенія Яценюка, Петра Порошенка, а віднедавна – партнер Ігоря Палиці, член групи «За майбутнє» Дмитро Лубінець заявив, що засідання не було, тому й можливе рішення «буде нелегітимним».


Але президентська фракція «Слуга народу» зібрала достатню кількість підписів і подала проєкт постанови як невідкладний на стіл спікерові Русланові Стефанчуку. А той кота за хвіст не тягнув, а одразу поставив на голосування.


За відповідне рішення проголосували 234 народні депутати. Зокрема, 191 голос за – «Слуга народу», 11 голосів – «Платформа за життя та мир» (уламок колишньої ОПЗЖ), по 6 – партія «За майбутнє», «Голос» і «Відновлення України» (ще одні ексрегіонали), 12 – «Довіра».


Які мотиви відставки?


30 травня на засіданні фракції «Слуги народу» під головуванням Давіда Арахамії за участі Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука та Віце-прем'єр-міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук і вирішили долю.


«На превеликий жаль, з початку війни та великих страждань українців пані Денісова майже не виконувала своїх повноважень щодо організації гуманітарних коридорів, захисту та обміну полонених, протидії депортації людей та дітей з окупованих територій, іншої правозахисної діяльності. Всі ці питання фактично вимушено робила Ірина Верещук», – зауважив нардеп від «Слуги народу» Павло Фролов, який там був і який також вважає, що своєю «незрозумілою концентрацією» на сексуальних злочинах окупантів Людмила Денісова лише «шкодила Україні».


«Незрозуміла концентрація медійної роботи омбудсмена на численних деталях «сексуальних злочинів, вчинених у неприродній спосіб» та «зґвалтуваннях дітей» на окупованих територіях, які не могла підтвердити доказами, лише шкодила Україні та відволікала увагу світових ЗМІ від дійсних потреб України», – йдеться у дописі.


Павло Фролов також обурюється, що тривалий час після 24 лютого чинна уповноважена Верховної Ради з прав людини провела закордоном, але «не в Росії чи Білорусі, де її статус та повноваження могли би допомогти полоненим, депортованим та потерпаючим від окупації мешканцям Херсонщини, а у Давосах, Віднях, Варшавах та інших теплих спокійних західних Європах».


Портал «Главком» із приводу цього всього також написав:


«Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова оскаржуватиме в суді своє звільнення з цієї посади. Про це вона повідомила у соцмережах.

 

«Мене звільнено всупереч Конституції, законам України й міжнародним стандартам. Це рішення я буду оскаржувати в суді», – написала вона.Людмила Денісова зазначила, що 31 травня – останній день її перебування на посаді».


І – розмістила прощальне фото з колективом, котрий змушена залишити. Серед присутніх мала б бути й регіональна представниця Уповноваженої з прав людини у Волинській області Любов Сітовська. Вона додумалася подати до суду на… Торчинського селищного голову Юрія Кревського за те, що той розповсюдив персональні дані ромів, які безпричинно побили в селищі ветерана АТО,ООС.


Обурені депутати облради викликали на килим Любов Сітовську, але вона не прийшла.


Подібних скандалів в області ще до 24 лютого було чимало…


Значить, невдовзі можливе звільнення з посади й Любові Сітовської.


Світлана КОМА.

На фото порталу «Главком»: прощальне фото Людмили Денісової та її команди.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%