Угода про асоціацію з ЄС – працює!

Угода про асоціацію з ЄС – працює!

Спільна заява Президентів України Петра Порошенка, Європейської Ради Германа ван Ромпея та Європейської Комісії Жозе Мануеля Баррозу з нагоди початку тимчасового застосування Угоди про асоціацію підбила підсумок тривалого та драматичного процесу приєднання нашої держави до Об’єднаної Європи.

31 жовтня 2014 р., напередодні набуття чинності застосування Угоди про асоціацію «Україна-ЄС», глава нашої держави спільно з керівниками двох гілок влади Об’єднаної Європи ухвалили заяву, яка ставить крапку в питанні дискусій щодо подальшого вектора розвитку України. У цьому документі, зокрема, йдеться: «Ми вітаємо початок тимчасового застосування важливих частин Угоди про асоціацію між Україною та ЄС із 1 листопада 2014 року. Це відповідає прагненням українського народу, який засвідчив свою підтримку тіснішим відносинам із Європейським Союзом, у тому числі зовсім нещодавно під час парламентських виборів 26 жовтня.


Петро Порошенко


Угода про асоціацію стане ключовим інструментом реалізації за підтримки ЄС дуже необхідних реформ в Україні протягом наступних років. Тимчасове застосування охоплюватиме такі важливі сфери, як верховенство права, боротьба зі злочинністю та корупцією, а також посилене секторальне співробітництво. Інавгураційне засідання Ради асоціації, яке визначить пріоритети і започаткує процес моніторингу імплементації Угоди, відбудеться до кінця поточного року.

Ми також вітаємо продовження терміну дії автономних торговельних преференцій ЄС для України до кінця 2015 р. та підтверджуємо важливість належної підготовки до тимчасового застосування торговельних положень Угоди з 1 січня 2016 р.

Ми сподіваємося на швидке завершення процесу ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом всіма державами-членами ЄС відповідно до національних процедур.

Угода сприятиме процвітанню та стабільності на нашому континенті та створить нові можливості для регіонального співробітництва між Україною та її сусідами.

ЄС зобов’язується підтримувати Україну на її шляху до сучасної європейської демократії. Угода про асоціацію не є кінцевою метою співробітництва між Україною та ЄС».

Варто відзначити, що 27 жовтня 2013 р. в умовах підвищеної секретності відбулася зустріч тодішнього глави Української держави Віктора Януковича з Президентом РФ Владіміром Путіним. Згодом сторони знову провели секретні переговори на одній із російських авіабаз. Їхнім наслідок стала заява тодішнього Прем’єр-міністра України Микола Азарова про те, що для «захисту національних інтересів» та як «компроміс» із Росією Угоду про асоціацію з ЄС на саміті у Вільнюсі підписано не буде. В Україні розпочалися стихійні та тоді ще поодинокі акції протесту у форматі проведення євромайданів.

Проте, прибувши в столицю Литви, Віктор Янукович таки не підписав угоду, відмовився від відповіді на запитання журналістів, лише зауваживши: «Все буде нормально!». А вдосвіта 30 листопада минулого року відбулося свавілля на столичному Майдані Незалежності, що й стало початком масових акцій протесту.

Це й було початком кінця влади Віктора Януковича та його найближчого оточення, який завершився масовим дезертирством високопосадовців, перезавантаженням Верховної Ради України, зміною уряду та, врешті-решт, обранням Петра Порошенка черговим Президентом України на позачергових виборах у травні ц. р. Незважаючи на російську агресію в Криму та на Донбасі, нинішнє керівництво держави разом із більшістю населення України налаштовані не тільки на асоційоване членство в ЄС, але й у недалекій перспективі – на повноправне входження в Європейський Союз.

Тому вже з 1 листопада ц. р. нове керівництво Ради Європи та Європейської Комісії (Президентом став Жан-Клод Юнкер), а з 1 грудня ц. р. і Європейської Комісії (Президентом обрано Дональда Туска) спільно з українською владою розпочинають активну фазу стратегічного процесу адаптації нашої країни до умов ЄС.

Роман УСТИМЧУК.На фото з архіву: Президент України Петро Порошенко та обрані керівники Європейської Ради Дональд Туск та Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер будуть здійснювати практичні заходи з імплементації всіх аспектів Угоди про асоціацію «Україна-ЄС»; 30 листопада 2013 р., коли розгоном активістів на столичному Майдані Незалежності режим Януковича поклав кінець власному існуванню.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (581) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%