Таємниця підземель Монастиря шариток

Таємниця підземель Монастиря шариток


Археологи продовжили розкопки комплексу Монастиря шариток у м. Луцьку. Розчистили вхід до трьох підземних кімнат та натрапили на стародавній фундамент.


Про це «Суспільному. Волинь» розповів науковий співробітник Охоронної археологічної служби України Віктор Баюк.


З його слів, розкопки на вул. Кафедральній відновили понад два тижні тому. До роботи долучилися працівники Волинської археологічної експедиції та студенти-практиканти Волинського національного університету імені Лесі Українки.


«Наразі відкопали та науково опрацювали відрізок фундаменту північно-західної частини споруди Монастиря шариток.


«Наявність готичних стрімких арок та спосіб мурування дозволяють виокремити цю частину будівлі як найдавнішу та попередньо продатувати її ХV століттям», – каже Віктор Баюк.


Монастир шариток – пам'ятка архітектури національного значення, розташована на вулиці Кафедральній, XVII-XIX ст., в історико-культурному заповіднику «Старий Луцьк». Будівлі, де розміщувався монастир, належали кафедральному костелу Святої Трійці й були споруджені у XVI ст. та перебудовані у XVIII cт. Монастир шариток був частково розміщений у колишніх кафедральних спорудах Кафедрального костьолу Петра і Павла РКЦ.


«Також під час розкопок розчистили вхідну групу до комплексу трьох підземних кімнат з арковими циліндричними склепіннями, які попередньо археологи датують періодом ХVІІ ст.


Після завершення досліджень відрізок фундаменту заізолювали та засипали. Роботу нині зосередили на опрацюванні нововідкритих пізньосередньовічних підземель», – деталізували колеги з порталу «Волинські новини».


Ольга ДАНИЛЮК.

На фото «Суспільного. Волинь»: фрагмент знайдених кімнат Монастиря шариток.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (193) - 86.2%
Пізно (7) - 3.1%
Яка різниця? (7) - 3.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (9) - 4%
Мені байдуже (7) - 3.1%