Хірурги-віртуози

Хірурги-віртуози

Українські військові хірурги провели унікальні операції з приживлення кінцівок чотирьом пораненим: трьом нижніх і одному верхньої кінцівки, повідомив 17 червня у Facebook Генеральний штаб ЗСУ.

«За останні декілька тижнів українські військові хірурги успішно провели низку унікальних операцій – реплантацій сегментів кінцівок чотирьом пораненим: трьох нижніх і однієї верхньої кінцівки», – сказано у повідомленні Штабу.

Реплантація - від латинського replantare - знову садити, пересаджувати.

Такі операції є хірургічним приживленням відокремленої від організму кінцівки або її частини шляхом зшивання судин, з'єднання пошкоджених нервів, сухожиль, кісток, м'язової тканини і подальше відновлення кровообігу.

З Інституту серця виписали першого в Україні пацієнта, якому двічі пересадили серце. Півтора року тому йому імплантоване механічне серце, а три тижні тому – донорське, повідомив 17 червня у Facebook директор Інституту серця Борис Тодуров.

Шлях до одужання, каже Борис Тодуров, був непростим, були моменти, коли життя 49-річного мешканця Маріуполя Миколи Медведєва через війну висіло на волосині. 1,5 року тому йому поставили механічне серце, аби чоловік міг дочекатися донорського.

«Механічне серце живиться від батареї, яка постійно носиться в сумці з собою, і періодично потребує підзарядки. Опинившись в умовах окупації під Києвом і у відсутності світла, це виявлялося не просто», повідомив Борис Тодуров.

Але доля посміхнулася чоловікові, він зміг виїхати і фактично на свій день народження чоловік отримав донорське серце.

За словами Бориса Тодурова, є ще один пацієнт, який жив з механічним серцем два роки, і якого випишуть додому через декілька днів.

Наш кор.

Фото з доступних джерел.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (234) - 86.7%
Пізно (7) - 2.6%
Яка різниця? (8) - 3%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (11) - 4.1%
Мені байдуже (9) - 3.3%