У кожному районі - молочарський кооператив

У кожному районі - молочарський кооператив

Про будні аграрної галузі Волині йшлося під час підсумкової колегії облдержадміністрації. 

У 2013-му влада не змінюватиме обраного курсу розвитку сільського господарства та, як і торік, левову частку своєї уваги зосереджуватиме на підтримці сільських аграріїв. На фінансування регіональних сільгосппрограм із місцевих бюджетів спрямовано  15 млн грн. А 27 тис. господарів минулоріч отримали фінансову підтримку з державної казни.

Нині на Волині міркують над тим, як стимулювати створення дрібних сільгоспкооперативів. У кооперації мають бути зацікавленими самі селяни, позаяк ця форма організації передбачає насамперед одностайність, вміння працювати «в одній упряжці». Але однозначно: позитивний досвід небагатьох кооперативів (і молочарських, і інших), що вже діють, переконує у необхідності їхнього створення. Таким чином одноосібникам легше збувати продукцію, простіше претендувати на отримання допомоги від держави. Відтак під час колегії наголосили: за дорученням голови облдержадміністрації Бориса Клімчука, у 2013-му в кожному районі Волині має бути створений як мінімум один молочарський кооператив. Наразі влада активно вивчає досвід аграріїв Польщі та Литви. Зокрема, планує спільні проекти щодо цього напрямку зі спеціалістами Мазовецького воєводства (Польща). А в рамках проекту ЄС – співпрацюватиме з Литвою щодо розвитку сільських територій. 
Загалом же, як відзначив під час колегії директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко: «Із 33,3 мільйонів гривень, які надійшли в область, 16,3 – спрямовано на виплату дотації за утримання та збереження поголів’я великої рогатої худоби. Ще 8,7 – відшкодовано витрат за закупівлю 1936 установок індивідуального доїння». До позитивів слід віднести і той безумовно втішний факт, що в області торік вперше за багато літ вдалося припинити тенденцію спаду поголів’я ВРХ. Щодо іншої статистики, то у  2012 р. обсяги виробництва сільгосппродукції в усіх категоріях господарств області сягали 6,2 млрд грн. Зросло валове виробництво всіх сільськогосподарських культур. Маємо позитивну динаміку зі збільшення посівних площ. В обробіток ввели понад 40 тис. га ріллі, яка облогувала. За розвитком сільгоспвиробництва область – шоста в державі, за обсягами – 12-та. 
Олена ЛІВІЦЬКА.
На фото автора: фермери з районів жваво торгують молоком на вулицях обласного центру.  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (583) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%