Перших 100 днів Володимира Гунчика

Перших 100 днів Володимира Гунчика

Звітувати про перших сто днів роботи на відповідальній посаді – радше традиція, ніж обов’язок. Але це – завше гарна нагода поспілкуватися з журналістами, почути про тривоги громади краю, а також – доповісти їй про зроблене. Минулого тижня прес-конференцію з нагоди ста днів перебування на посаді провів і голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик. Нагадаємо: Указ про його призначення на цю посаду Президент України підписав 24 липня ц. р.

У той час першим і невідкладним завданням було єдине: підтримка військовослужбовців та їхніх родин, сумлінне виконання заходів у зв’язку з третьою хвилею мобілізації, яка тривала на ту пору. Тому чи не одразу Володимирові Гунчику довелося віч-на-віч зустрічатися із батьками бійців 51-ї бригади, і не секрет, що ці розмови були емоційні та дуже складні.

«Я вважаю, що нам вдалося втримати баланс – між тим негативом, який ішов зі Сходу й розповсюджувався через ЗМІ супротивника, що нагнітали істерію», – наголосив голова облдержадміністрації. Зауважив: було виділено значні кошти на підтримку волинян із різних військових формувань, котрі захищали країну.

«Ми не могли допустити повторення ситуації з 51-ю бригадою, коли люди поїхали на фронт непідготовленими», – каже Володимир Петрович. Довелося перекроювати обласний бюджет, щоб вирішити проблеми військових у максимально короткі строки. 12 млн грн виділено з резервного фонду. Ще майже 6 млн – із бюджету області. У той же час формувався батальйон територіальної оборони, який нині воює на Сході й був споряджений коштом волинян. Відтоді й дотепер керівник виконавчої гілки влади Волині левову частку уваги приділяє військовим, пораненим, їхнім сім’ям та родинам загиблих. Вдалося налагодити співпрацю з волонтерами, створено координаційний центр. З ініціативи влади на Волині почав діяти реабілітаційний центр для оздоровлення бійців – на базі госпіталю для інвалідів війни. Нині цю ідею реалізовують по всій Україні.

Одразу кілька проектів, завдяки яким можна серйозно поповнити бюджет, ініціював голова облдержадміністрації. Це й інвестиційний проект розвитку ДП «Волиньторф», і намір створити комунальне підприємство, яке б займалося легальним видобутком бурштину, аби на надрах не наживалися злодії, а з того мали зиск люди. І, безумовно, вирішення проблем вугільників: повернення накопичених боргів та фінансування будівництва шахти №10 «Нововолинська». Наразі в області триває робота з формування бюджету на 2015 р. Його загальний обсяг, за попередніми підрахунками, сягатиме 6,1 млрд грн, що на 1,2% більше, ніж торік. У виконавчій владі, наголосив Володимир Гунчик, мають намір усерйоз взятися за наведення ладу в царині земельних ресурсів, що дасть змогу поповнити казну. Ще один акцент – виведення зарплати з тіні. Це – рушій відродження економіки. Як приклад Володимир Петрович наводить промовисті цифри: в області діє трохи більше восьми сотень пилорам, але на понад сотні таких об’єктів нема жодного працівника! Чим не предмет для клопіткої роботи?

Як позитив голова облдержадміністрації відзначає відновлення роботи ДП «Луцький спиртогорілчаний комбінат» і злагоджену роботу місцевих цукрових заводів. Нині ж увага перших осіб області прикута до ситуації на іншому державному підприємстві «Луцький комбінат хлібопродуктів №2», де накопичили борги із заробітної плати через недолугий менеджмент.

З-поміж питань, на які цього дня відповів Володимир Гунчик, чимало стосувалося долі волинських військових формувань: 51-ї бригади та 1-го батальйону територіальної оборони «Волинь». 51-ша бригада переформовується у 14-ту. Наразі вирішується проблема повернення на ротацію тербатальйону.

«Волинська газета» поцікавилася у голови облдержадміністрації , чи не доцільно, на його думку, провести повторне обстеження стану здоров’я військовослужбовців, які визнані непридатними до служби. У світлі недавнього скандалу з хабарниками і білих халатах зі МСЕК це особливо актуально.

«Я на цьому наполягаю, – відповів Володимир Петрович. – У нас достатньо внутрішніх закладів різного рівня, експертних комісій, які повинні зробити незалежний висновок. Не треба ховатися за медичну довідку або за відповідний акт. Тому – давайте будемо цю тему обговорювати».

Чимало запитань звучало й щодо кадрового наповнення органів виконавчої влади в районах і долі окремих чиновників. Зокрема голови Володимир-Волинської райдержадміністрації Володимира Савчука, який недавно побився із заступником голови райради Павлом Карпюком.

«Обидва керівники повинні скласти повноваження. Не можуть два владці такого рівня під час виконання посадових обов’язків допустити рукоприкладство в присутності підлеглих!» – вважає він. Тому Володимир Савчук, за словами Володимира Гунчика, «не буде головою райдержадміністрації», бо «осоромив вертикаль влади»!

Не оминули у розмові з головою облдержадміністрації й політичних питань. Володимир Гунчик зауважив: не драматизує результатів виборів до парламенту. Таким чином суспільство продемонструвало ставлення до процесу волевиявлення загалом: «Хай політологи оцінюють результати. Для мене важливо, який буде уряд і яку політику він провадитиме. Я б на сьогодні більше говорив про вибори до органів місцевого самоврядування. Якими будуть депутати місцевих рад, міські, сільські голови? Чи будуть вони брати на себе відповідальність, адже зовсім інших рівень завдань перед ними стоїть? Я не драматизую, тут головне питання – як працюєш на громаду».

Саме на громаду, а не на власну кишеню мають працювати й ті нардепи, які обрані волинянами до парламенту, вважає Володимир Гунчик. Є (чи були) у нас, наприклад, такі обранці, які в революційні часи назвалися головою облвиконкому – як Євген Мельник, зокрема, і заявляли про готовність брати на себе всю відповідальність за життєдіяльність регіону. Як саме долучався цей нардеп до вирішення проблем краю, скільки проектів реалізував – про це ми теж запитали у нинішнього керівника області під час прес-конференції. З’ясувалося, що ця відповідальність звелася до низки листів «під вибори» з наполегливими проханням до виконавчої влади «прокласти кладочку» чи «замостити ямку». Принцип співпраці з народними обранцями, на думку Володимира Гунчика, має бути кардинально іншим: «От зараз відбудеться реєстрація народних депутатів. Переконаний: ми повинні зібратися в одному залі, де я чітко маю озвучити їм свої пріоритети, почути їхні думки. Якщо вони підтримують цю стратегію – «нарізати їм завдань». Вибачте, що так кажу, бо вони обрані тут, а значить – вони повинні брати на себе вирішення проблем області. Є, наприклад, потреба у фінансуванні 10-ї шахти. Отож, зібралися – і аж до блокування трибуни парламенту дійшли, але добилися свого».

Вдасться чи ні співпрацювати з парламентарями на користь області, покаже час. А поки – пріоритети визначено, завдання відомі, у виконавчій владі напружено працюють, аби волиняни якнайшвидше відчули позитивний ефект від обраної траєкторії розвитку регіону. І тільки б не було війни…

Олена ЛІВІЦЬКА.

Фото автора. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (476) - 88.6%
Пізно (15) - 2.8%
Яка різниця? (8) - 1.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.7%
Мені байдуже (16) - 3%