Куди рухається Україна?

Куди рухається Україна?

Ігор Єремеєв: «Головним зараз бачу закон про окремий статус поліської території».

«Вибори завершилися. Всі спостерігачі – і наші, і закордонні – відзначили, що вони відбулися чесно і демократично. Хоча поряд із цим під час цієї передвиборчої кампанії було застосовано багато брудних технологій, котрі раніше не використовувалися», – так категорично розпочав прес-конференцію у Луцьку Ігор Єремеєв, уже депутат Верховної Ради України восьмого скликання. Того дня він іще не раз висловлювався категорично.

Загалом під час зустрічі попередньо планували торкнутися підсумків цих виборів та планів депутата Єремеєва (нагадаємо: Ігор Миронович уже втретє представлятиме у парламенті громаду чотирьох районів Волині – Маневицького, Любешівського, Камінь-Каширського та Ківерцівського. Причому підтримка в окрузі беззаперечна – більше 40% людей обрали його з-поміж 12 кандидатів). Але надзвичайно складна ситуація в державі диктує й інші проблеми, відповідальність за котрі Ігор Єремеєв добровільно взяв на свої плечі, тож у результаті нардепові довелося відповідати і на чимало непростих запитань.

Але спочатку Ігор Миронович подякував виборцям за підтримку і високу довіру. Відзначив також позитивну та результативну роботу фонду «Волинська родина», наголосивши, що саме з допомогою команди вдається виконувати всі обіцянки, дані людям іще більше двох років тому. А потім окреслив першочергові завдання у парламенті.

– Щодо роботи у Верховній Раді, – продовжив депутат. – У план дій, коли я йшов на вибори ще в 2012-му, входила низка законопроектів, котрі ставив за мету прийняти. Один із перших – відміна пенсійної реформи. Цей законопроект уже пройшов перше читання. Сподіваюся, новий парламент ухвалить цей закон, і ми виконаємо зобов’язання перед виборцями, бо не перебільшу, сказавши: не було такого кандидата, який би у своїй передвиборчій програмі не обіцяв відміну пенсійної реформи.

Ще одне. Волинь – із тих областей, де дітей народжується більше, ніж загалом в Україні. А 23-й округ – такий, де цей показник узагалі найвищий у країні. Тож на часі – закон про соціальні виплати. Той принцип, котрий сьогодні сформований у державі, несправедливий, тобто дуже корумпований. Його треба спростити. Адже чим простіша система, тим менше корупції.

Головним бачу закон про окремий статус поліської території. У нас нема важкої промисловості, немає підприємств, котрі можуть забезпечити самостійне функціонування регіону. Тож маємо створити максимально комфортні умови, аби сюди прийшов інвестор.

І – чи не найважливіше в нинішніх умовах: соціальний захист бійців, котрі брали участь в АТО. Треба буде переглянути закони про статус сімей, котрі втратили близьку людину через війну…

Щодо округу. 23-й округ стане єдиним у державі, де не залишиться жодного соціального об’єкта без енергоощадних технологій.

Нагадавши, що ні в якому разі не голосуватиме за законопроект про вибори за пропорційною системою, тобто закритими партійними списками, Ігор Єремеєв розповів про роботу депутатської групи «Суверенна європейська Україна». Звісно, група вже формується. Єдине, що хотілося би, за словами нардепа, так це розширити географію: аби входили представники не лише Західної та Центральної України, а й Східної.

– У нашій групі завжди діяв демократичний принцип прийняття рішень. Не було такого, аби під час розмови з Президентом, коли він каже, що завтра будемо голосувати за такий-то закон, я відповів: так, ми проголосуємо чи навпаки. Завжди казав: вранці обговоримо – і приймемо рішення.

А питання формування та входження групи у коаліцію для депутата Єремеєва виявилося непростим. Ігор Миронович зазначив, що він узагалі не згоден із порядком її формування. Мовляв, іще не завершилися виборчі перегони, а їх лідери вже вголос заявляють, що вони про щось домовляються.

– Ми живемо у країні із парламентсько-президентською формою правління, – нагадав депутат. – Тож спочатку принаймні мають бути підраховані голоси, створена робоча група, а тоді вже – коаліція. Я не переконаний також, що угоду про її створення має пропонувати Адміністрація Президента, адже, наголошую, ми живемо у парламентсько-президентській державі.

Словом, відповідь щодо участі чи неучасті групи в роботі коаліції була неоднозначною. Все залежатиме від багатьох «якщо». Тобто Ігор Єремеєв не приховує: спочатку депутати «Суверенної європейської України» оцінять її роботу та проаналізують запропоноване коаліціянтами, а тоді ще не один раз добре подумають, чи долучатися.

– Якщо ми будемо бачити, що ті законопроекти, які пропонуватиме коаліція, спрямовані на реформи, зокрема ті, які дозволять привести інвестиції у країну, то підтримаємо, – деталізував депутат.

Про те, що популізм знову поглинув Україну, депутатові було непросто говорити.

– Коли мені надали списки того, що потрібно батальйону «Волинь», бійців якого ми нещодавно провели в зону АТО, то склалося враження, ніби ми лише сьогодні розпочали війну, – констатував нардеп. – Хотілося б, аби держава більше дбала про своїх захисників, а окремі лідери не заявляли з екранів телевізорів, ніби наша армія усім забезпечена…

Щодо статусу учасників бойових дій та пільг Ігор Миронович однозначно відповів: я обома руками за те, що не має бути жодних пільг, а лише адресна допомога. Не давати такий статус – лише зрадникам. Усі інші, хто був у зоні АТО більше двох діб (така норма була прийнята), мають його отримати.

– Звісно, під цю норму підпадуть багато людей, котрі абсолютно не причетні до подій на Сході, – одразу зазначив депутат. – Непорядні цим скористаються. Є випадки, коли окремі особи спеціально поїхали у зону АТО на 2 дні – повезли бронежилети, і вже за законом отримають статус учасника. Навіть більше: переконаний, що є й такі, у чиєму арсеналі вже чимало статусів, таких, як чорнобилець, ветеран Афганістану та учасник бойових дій.

А от щодо добровольчих батальйонів, то потрібне певне впорядкування, каже нардеп. Вони також мають бути підконтрольними комусь на державному рівні. Тож усі добровольчі батальйони повинні бути переформатовані або в Нацгвардію, або у регулярні війська, або підпорядковані МВС – не інакше.

Такою ж важкою була і розмова про знецінення гривні. Адже вийшло так, що українці знову збідніли вдвічі.


– Кажуть: кошти пішли на війну, – прокоментував Ігор Єремеєв. – А коли запитуєш, чим забезпечені бійці, то виявляється, що легше відповісти на протилежне. Я згоден: можуть виникати питання із придбанням танків, бо це не відбувається за день, але ж не з теплими речами для солдатів. У нинішній ситуації вийшло так: надрукували 450 мільярдів гривень, а дефіцит бюджету становив 170 мільярдів. Так сказав Прем’єр-міністр. А куди пішла ця різниця? Якщо ж на армію, то чому й там одні проблеми? І це – велике питання до керівництва держави…

Перезапустити економіку – саме це, запевняє нардеп, єдино можливий варіант виходу із ситуації, що нас упевнено поглинає. І її вдасться пережити й навіть здолати, але необхідно мати завершальну ціль, бо ж не може бути шок заради шоку. Керівник держави, за словами нардепа, має сказати, що бере відповідальність і веде людей важкою дорогою заради того, аби наші діти жили краще. Але коли життя погіршується, економіка стрімко падає, а в нас немає жодної конструктивної позиції, як вийти із ситуації, то виникає питання: що ми робимо і куди йдемо.

– Ми невідкладно повинні приймати пакет законів щодо скасування дозвільної системи, яка зупиняє сьогодні можливість інвестицій. Нам треба перезапустити економіку. Ми повинні розуміти: Луганськ і Донецьк вибиті зі спільної роботи. Це означає: у нас немає вугілля, є дефіцит електроенергії. А нам треба пережити зиму і дати відповіді, чи ми маємо завезти польське вугілля, чи добувати власне, – зазначив нардеп, додавши: – Нам треба створити умови, за яких би капітал повернувся в Україну. Нацбанк має зробити так, аби гроші з-за кордону не боялися везти до нас через інфляцію. Поки ж ніяких дій не відбувається.

Завершальним стало обговорення виборчої ситуації на окрузі. І тут Ігор Миронович здивував. На запитання, кого бачив серед конкурентів, вичерпно відповів: «Нікого». А тоді пояснив:

– Я готовий передати естафету. Головне – побачити, що є людина, готова взяти відповідальність за округ. Дійсно перейматися проблемами людей. Я навіть радий у такій ситуації допомогти, посприяти. До мене два дні тому телефонував Сергій Лещенко, він журналіст модного столичного видання, який пройшов по списку від Блоку Петра Порошенка. Кажу йому: «Добре, що ти став депутатом. Дуже хочу, аби ти сів під купол парламенту і відчув, як із популярного журналіста Сергія Лещенка, якого цінували і поважали всі, перетворюєшся на народного депутата. І відразу знайдеться 30-40% людей, які будуть нещадно критикувати лише через те, що ти політик. На ці вибори я пішов свідомо, бо не піти – означало зрадити людей, які стільки років довіряють. А депутат на окрузі має жити проблемами цієї території. Тож чому я проти пропорційної системи: бо вона не дає можливості людям спілкуватися з депутатом очі в очі.

Світлана ДУМСЬКА.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%