Час говорити правду

Час говорити правду


10 листопада, напередодні чергового Дня незалежності Республіки Польща, Генеральне консульство РП у Луцьку та Люблінське товариство «Панорама культур» представили проект «Примирення через важку пам’ять. Східна Галичина», що став продовженням попереднього етапу досліджень трагічного протистояння між поляками та українцями по обидва боки нинішнього кордону під час Другої світової війни.

Ознайомили присутніх із черговим доробком групи науковців та волонтерів Генеральний консул Беата Бживчи, консул із питань культури Кшиштоф Савіцкі, керівник «Панорами культур» Александра Зіньчук. Попередні дослідження, до речі, відбувалися в 2012-му і стосувалися переважно Волині та Люблінщини. Увінчалися вони документальним фільмом та книгою, де зафіксовано розповіді свідків подій минулого.

Під час обговорення, в якому взяли участь волинські науковці, журналісти та громадські діячі, сторони наголосили на необхідності продовжень подібних досліджень, проте зауважили, що вони не ставлять за мету підміняти істориків у справі встановлення істини в причинах, перебігу та наслідках польсько-українського протистояння на Волині, в Галичині, Малопольському, Підкарпатському та Люблінському воєводствах РП, котрі 70 літ тому принесли як криваві жертви серед обох народів, так і показали гуманізм та жертовність людей, які рятували один одного: католиків і православних, українців та поляків…

Проект став можливим завдяки фінансовій та організаційній допомозі Програми «Патріотизм завтрашнього дня» за підтримки Міністерства закордонних справ РП, у взаємодії з Генконсульством у Луцьку, Товариства «Жива мова», Інституту народознавства у Львові, Фундації «Музей та фестиваль Бруно Шульца в Дрогобичі», Полоністично-інформаційного центру ім. Ігоря Меньока Дрогобицького педуніверситету ім. Івана Франка, Товариства «Театр «Alter»».

Подальші зустрічі відбулися в рівненському Острозі та Тернополі. А наприкінці року буде видано нову книгу та створено ще один фільм про спільну історію українців та поляків.

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: Кшиштоф Савіцкі, Беата Бживчи та Александра Зіньчук у Луцьку.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 85.9%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%