Результативний візит

Результативний візит

18 квітня голова облдержадміністрації Борис Клімчук побував в Адміністрації Президента України, де доповів главі держави про підсумки соціально-економічного розвитку Волині у першому кварталі нинішнього року та отримав підтримку у вирішенні кількох стратегічних питань. 

Борис Петрович відзначив поступовий ріст індексу промислового виробництва (102,5%), стабільне збільшення обсягу валової сільськогосподарської продукції (загалом на 3,9%, де вагома частка виробництва м’яса – ріст на 7,5%), нарощення темпів будівництва (102,5%). Відмічено випереджаючий відносно України (+9,2%) ріст середнього розміру заробітної плати штатного працівника області (+12,7%) та суттєве (на 18,9%, до 4,2 млн грн) скорочення загальної заборгованості з виплати зарплати, що стало можливим завдяки напрацюванню оптимальних механізмів співпраці між державними структурами та підприємницькими колами. Індекс споживчих цін в області за квартал теж сягнув 99,8%, що нижче, ніж у середньому в Україні – 100,1%. Відтак область динамічно розвивається, що відображається на доходах волинян.
Найактуальнішим питанням для порядку денного на Волині голова облдержадміністрації назвав контроль за пропуском талих повеневих вод: сьогодні область перебуває на пікові повені, хоча на деяких територіях уже фіксується зниження рівня води. Цьогоріч повінь – одна з найбільших за обсягом, але роботи із запобігання підтопленням, виконані напередодні завдяки дорученням Президента України та відповідної реакції уряду, дозволили уникнути суттєвої шкоди, яку висока вода могла принести людям та їхнім господарствам.
Борис Клімчук від імені усіх волинян подякував Вікторові Януковичу за дієву допомогу. Водночас доповів, що проведення додаткових протипаводкових заходів усе ще залишається актуальним для окремих населених пунктів і територій області. Згідно з розрахунками, проведеними фахівцями Держводагентства, орієнтовна вартість робіт, які ще необхідно провести на меліоративних мережах Волинського Полісся, становить 33,8 млн грн, а саме: внутрішньогосподарська меліоративна мережа – 7,9 млн грн, міжгосподарська меліоративна мережа – 5,9 млн грн, міста обласного підпорядкування – 8 млн грн, лісогосподарські підприємства – 9,5 млн грн, захист від затоплення і підтоплення повеневими водами р. Сто хід сіл Заріка і Пожог Любешівського р-ну – 2,5 млн грн. Окрім того, 6,6 млн грн необхідно для будівництва нової гідроспоруди Білоозерської водоживильної системи, котру введено в експлуатацію понад 100 років тому.
Щодо цього гідрооб’єкта слід зробити невелике пояснення. У 1856 р. на території сучасного Ратнівського р-ну Волинської обл. побудували комплекс споруд Білоозерської водоживильної системи, який довгий час використовувався як основне джерело поповнення водою судноплавного Дніпро-Бузького каналу (тепер на території Республіки Білорусь). Щорічно протягом року за допомогою каналу з р. Прип’ять відбирається до 600 млн кубометрів води, зокрема до 250 млн кубометрів – у період весняної повені. У листопаді минулого року після десятиріч переговорних процесів, завдяки наполегливості чинного складу МЗС України, комплекс споруд офіційно переданий Республікою Білорусь державі Україна і взятий на баланс Волинським управлінням водних ресурсів. Проте передана нам водоскидна дерев’яна споруда перебуває в аварійному стані і не підлягає відновленню, тож у 2012 р. виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво нової. 
Під час спілкування з Борисом Клімчуком Президент України цікавився реальним станом виконання низки інших його доручень щодо соціально-економічного розвитку Волині. Вони стосуються зокрема таких дороговартісних нових будівельних об’єктів, як обласний перинатальний центр, школа у 55-му мікрорайоні м. Луцька, напірний колектор побутової каналізації у Шацькому національному природному парку, шахта №10 «Нововолинська». 
Як повідомляє прес-служба облдержадміністрації, голова облдержадміністрації надав пояснення по кожній із новобудов, проаналізувавши темпи виконання робіт та плани фінансування з Державного та місцевих бюджетів. Борис Клімчук попросив главу держави підтримати Волинь у виділенні коштів із державної скарбниці на спорудження нових бюджетних закладів та стратегічного для енергетичної безпеки нашої держави виробництва – шахти №10 «Нововолинська» – у 2013-2014 рр. До речі, загальна кошторисна вартість першого пускового комплексу шахти, яку споруджують із 1989 р., становить 1583 млн грн. На 1 січня 2013 р. виконано робіт на суму 1013,1 млн грн. Залишок фінансування сягає 569,9 млн грн. Крім того, для своєчасного введення в експлуатацію виробничих потужностей необхідно забезпечити у 2013-2014 рр. проведення майже 1,5 км першочергових гірничих виробок другої черги будівництва. Відтак загальний обсяг необхідних капітальних вкладень становить 679,5 млн грн
З усіх обговорюваних питань Президент України Віктор Янукович дав відповідні вказівки державним виконавцям. Також під час робочої зустрічі погоджено кілька кадрових питань.
Наш кор.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%