Мандруючі святині

Мандруючі святині

Ось уже чотири роки поспіль на українсько-польському прикордонні відбувається таїнство народження ікон. Їх творцями стають і досвідчені іконописці, і зовсім юні таланти. Здавалося б, вони пишуть одне й те ж – картини релігійної тематики. Але різниця віку та світосприйняття кожного автора допомогла «народити» цілковито неповторні образи.

Які саме – побачив кожен, хто завітав на виставку у Галерею мистецтв м. Луцька. Її організатори, а це художники Волині та Польщі, розповіли: коло 30-ти іконописців представили по дві-три своїх роботи, «народжених» під час літніх пленерів у с. Замлиння Любомльського р-ну і містечку Криниця, що в Республіці Польща.

– Ці картини ми збираємо у спільну виставку і мандруємо з нею містами обох країн, – додали учасники заходу, який, до речі, став можливий завдяки сприянню Генерального Консульства РП у Луцьку та особисто Генконсула Беати Бживчи.

Оцінити майстерність українських і польських художників уже встигли голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик і Луцький міський голова Микола Романюк. На важливості такої «виставки єднання» акцентували святі отці православної церкви Київського патріархату, предстоятелі римо- та греко-католицької церков на Волині, а також митці, науковці, дипломати.

Виставка вже побувала у Києві, Львові, Острозі, Одесі. А наступним її пунктом стане Варшава.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

Фото автора.    

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%