Українська бібліотека в Луцьку

Українська бібліотека в Луцьку

На фото: тут був колись клуб «Рідна хата» – центр культурного життя Луцька, де збиралися у польський час українці та проводили мистецькі вечори, вистави. 

Українська бібліотека в Луцьку

Головна управа ВУО (Волинського українського об’єднання) цим повідомляє, що в кінці жовтня в Луцьку відкрито українську бібліотеку. Бібліотека міститься в помешканні «Рідної Хати». Видача книг відбувається тричі на тиждень, а саме: в понеділок, четвер і суботу від 6 до 8 год. вечора.

Читальня газет та журналів при Головній управі ВУО відкрита теж від 6 до 9 год. вечора щоденно. Члени ВУО та «Рідної Хати» користуються з читальні безплатно. Гості за читання платять кожноразово 10 грошей.

(«Українська нива», 1934 р.)


75 років тому

Зразково підготуватися до виборів

Звільнений народ Західної України переживає зараз незабутні історичні дні. Радянський народ і його доблесна Червона Армія звільнили Західну Україну з під гніту польської шляхти. Ставши нині господарями своїх земель, трудящі Західної України вперше в історії готуються до Народних Зборів, які скликаються з ініціативи Львівської Тимчасової Управи і за постановою Військової Ради Українського Фронту. Українські Народні Збори відбудуться 26 жовтня в місті Львові. Постановою Військової Ради України день виборів депутатів до Народних Зборів визначено 22 жовтня.

(«Вільна праця», 1939 р.)

65 років тому

День артилерії


Сьогодні багатомільйонний радянський народ святкує День артилерії, встановлений Президією Верховної Ради СРСР на ознаменування великих бойових заслуг радянської артилерії на всіх фронтах Великої Вітчизняної війни. Ця дата пристосована до 19 листопада – початку історичного наступу Радянських військ у 1942 році під Сталінградом.

(«Прапор жовтня», 1949 р.)

25 років тому

Пряма лінія з Миколою Романюком

Уривок із прямої лінії з першим секретарем обкому комсомолу Миколою Романюком.

Молодий спеціаліст одного з підприємств міста Кравчук Олександр:

– На заводі ходить така чутка, що у нас виходить легальна чи напівлегальна газета УХС під назвою «Вільна думка». Так ніби в ній нещодавно привітали Сергія Ющака (першого секретаря Луцького міськкому комсомолу) з закінченням спорудження двоповерхового будинку. Вартість його нібито 40 тисяч карбованців. Чи правдива ця чутка?

– Я хочу сказати, що це дійсно неправда. Я не знаю, з якою метою надрукувала таку інформацію газета, чи як її там назвати, «Вільна думка». Насправді ж Сергій Ющак має квартиру, в якій живе з дружиною і дитиною. І ніякого будинку він не споруджував. Будували його батьки, а Сергій до цього ніякого відношення не має….

(«Молодий ленінець», 1989 р.)

10 років тому

Залізничники продовжують будувати

У планах Укрзалізниці на наступний рік – розбудова Луцького вокзалу і станції Заболотці Ратнівського р-ну. Про це на урочистих зборах до професійного свята, що відбулися у Рівному, повідомив начальник Рівненської дирекції, заступник начальника Львівської залізниці Ярослав Коник, підкресливши перспективи галузі.

(«Досвітня зоря», 2004 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%