Чи все гаразд в обмінниках?

Чи все гаразд в обмінниках?

Національний банк України (НБУ) заборонив небанківським пунктам обміну валют виставляти курс  на електронних табло. Вони мають надаватися населенню в форматі копії наказу про встановлення курсів купівлі та продажу валют виключно в касах установ та їх структурних підрозділів. 

Про це повідомила пресслужба НБУ.

«Небанківські установи, які здійснюють торгівлю валютними цінностями в готівковій формі, розпочали штучно підвищувати курс у готівковому сегменті валютного ринку, підтримуючи цим фактично існування «банкоматного туризму», - зазначили в НБУ. 

На думку регулятора, таке підвищення курсу виглядає безпідставним на тлі відносної стабілізації попиту й пропозиції у безготівковому сегменті валютного ринку та може свідчити про винятково спекулятивні підходи до курсоутворення небанківськими установами.

НБУ підкреслив, що розхитування ситуації з готівковим курсом під час війни задля отримання додаткової маржі є неприпустимим.  

Також відновлено обов’язок подання установами інформації до Реєстру приміщень, в яких здійснюються валютні операції, що передбачають використання готівки в національній або іноземній валютах. 

Крім того, небанківські обмінники мають проводити обмін валют із відеоспостереженням, висувається низка вимог до приміщень, в яких здійснюєтьсяобмін валют. 

НБУ зобов'язав проводити обмін валют винятково із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, інформація з яких передаватиметься до Нацбанку. 

Регулятор підкреслив, що небанківські установи практично не сплачують податок на прибуток. За даними НБУ, в першому півріччі 2022 року сума податку на прибуток у одному такому обміннику складала 1665 гривень на місяць.

Наш кор.

Фото з доступних джерел.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (578) - 87%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%