Антибіотики за електронним рецептом

Антибіотики за електронним рецептом

Із 1 серпня українці зможуть купувати антибіотики за електронним рецептом. Про це повідомила пресслужба МОЗ 29 липня.

Електронний рецепт можна отримати на прийомі у лікаря.

«Технічна можливість виписки рецептів буде доступною як для лікарів державних закладів, так і приватних. Щобільше – рецепт зможе виписати лікар будь-якого рівня медичної допомоги та спеціалізації – терапевт, хірург, стоматолог та ін. Головна умова – заклад та лікарі мають бути зареєстровані в електронній системі охорони здоровʼя. Якщо заклад, до якого ви звернулися, поки не працює з ЕСОЗ, лікар випише паперовий рецепт», – ідеться в повідомленні.

На час перехідного періоду пацієнт зможе придбати антибіотики за рецептом у будь-якій аптеці, рецепт буде дійсним протягом 30 днів.

Також у МОЗ повідомили, що пацієнт зможе погасити рецепт частково.

«Лікар у рецепті вказує діючу речовину препарату, дозування та тривалість лікування. Натомість пацієнт може самостійно прийняти рішення щодо бренду лікарського засобу та частково погасити рецепт відповідно до свого бюджету. Функціонал електронного рецепта дозволяє зробити частковий відпуск ліків та розділити покупку на декілька разів. При цьому отримувати повторно рецепт у лікаря не потрібно. При відпуску фармацевт поставить на інформаційній довідці штамп «Відпущено» та вкаже кількість відпущеного лікарського засобу», – зазначено в повідомленні.

Піл час повторного погашення пацієнт може використати той самий рецепт.

Для отримання електронного рецепту декларація із сімейним лікарем не є обов'язковою, але пацієнт має бути зареєстрований в електронній системі охорони здоров'я.

У віддалених селах, де доступ до медичних послуг обмежений, на час затяжного перехідного періоду рецепт на антибіотики зможуть виписувати фельдшери.

«Для тих аптек, що знаходяться в районі проведення бойових дій або на територіях, які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні, буде діяти виключення. Такі аптеки тимчасово на час воєнного стану зможуть і далі відпускати пацієнтам рецептурні антибактеріальні лікарські засоби без рецепта лікаря», – повідомили в МОЗ.
Наш кор.

Фото з доступних джерел.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%