Петро Порошенко і дуже круті «пташки» «Poseidon Mk II»

Петро Порошенко і дуже круті «пташки» «Poseidon Mk II»


Екс-президент України, нинішній народний депутат України, бізнесмен із ознаками олігарха Петро Порошенко продовжує займатися благодійністю. Цього разу він передав комплекс безпілотників H10 «Poseidon Mk II» для Десантно-штурмових військ.


Про це він повідомив після зустрічі з бійцями, які відправляються на передову. Комплекс куплений за кошти волонтерів ГО «Справа Громад» та Фонду Петра Порошенка.


Як пише портал «Лівий берег», безпілотники H10 «Poseidon Mk II» мають дальність роботи до 150 кілометрів, висота – до 4000 метрів. Крейсерська швидкість 75 км/год. Це – комплекс рівня розвідувального батальйону, який працюватиме на користь усіх бригад зони відповідальності, розвідку та наведення артилерії, коригування вогню великих калібрів, пояснює п’ятий президент.


Як неодноразово наголошував Петро Порошенко, нинішня війна – це в першу чергу війна дронів та артилерії, і ЗСУ потребують великої кількості безпілотних апаратів.


«Це війна артилерії, радіо-електронної боротьбиу і, ключове – дронів абсолютно нової якості. З високою кількістю годин, які вони перебувають в повітрі. З високою дальністю операцій до 150 кілометрів в інерційному режимі. З високою захищеністю проти дії засобів радіоелектронної боротьби ворога. З крутими камерами, які мають 40-кратний зум, круте «тепло», які є очима наших артилеристів, наших десантників, які зроблять контрнаступ набагато ефективнішим», – сказав він.


«Дуже круті «пташки», які потребують високого рівня професіоналізму. Довгі тижні, якщо не місяці, ці хлопці-герої навчалися, і сьогодні є одними з найкращих в Україні операторами цих дронів. Вони зможуть постачати інформацію, яка буде одночасно не просто в командира батальйону, бригади, командувача, а вона буде в усій системі Збройних Сил. Так ми побудували взаємодію і так воюють в Україні за стандартами НАТО в XXI столітті», – зазначив Петро Порошенко.


Комплекс коштує більше 318 тисяч євро.


«Об’єднаємося, робимо все, щоб відбувся контрнаступ. Контрнаступ – це єдине, що здатно зупинити росіян. Ми з вами маємо зроби все, щоб допомогти і наблизити перемогу, маємо зробити все, що від нас залежить для того, щоб бути пліч-о-пліч з нашими воїнами. Не можеш бути зараз в Збройних Силах – допомагай армії. Не можеш допомагати – перерахуй гроші. Ці півтора місяці є визначальними. Ми маємо зробити, рвонути цю штангу і зробити все можливе для того, щоб українські воїни мали все, що необхідно», – резюмував Петро Порошенко.


Слід зазначити, що Петро Олексійович – ще мобілізаційного віку. Але як і всі інші народні депутати має «бронь», тому в ЗСУ може піти хіба що за власним бажанням. Наразі він його не проявляє, як і всі інші. В тому числі – всі нардепи-чоловіки від Волині.


Свого часу Петро Порошенко таки в армії служив, але ще радянській: після 1 курсу Факультету міжнародних відносин Київського держуніверситету імені Тараса Шевченка він 2 роки був солдатам у Військах ППО. Спочатку стоптував кирзові чоботи в Казахстані, потім, після одруження, якимось дивом переведений в одну з частин на Київщині.


Так чи інакше, Петро Порошенко нині продовжує витрачати власні гроші на допомогу українській армії. Хоча над ним продовжує висіти «Дамоклів меч» кримінальних переслідувань за період діяльності в 2014-2019 рр.


Світлана КОМА.

На фото порталу «Лівий берег»: Петро Порошенко (справа) передає бійцям сучасний дрон.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%