Наслідки аварії на ЗАЕС можуть бути вдесятеро потужніші, ніж у Чорнобилі

Наслідки аварії на ЗАЕС можуть бути вдесятеро потужніші, ніж у Чорнобилі


Російські військові майже щодня обстрілюють майданчик захопленої ними ЗАЕС, а сама станція замінована.

 

Про це пише на сторінці у Фейсбуці написала радниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів Лала Тарапакіна.

 

Зазначається, що для оцінки можливих наслідків катастрофи на ЗАЕС фахівці відштовхувалися від наслідків аварії 1986 року на ЧАЕС. «На 4-му реакторі ЧАЕС було 2 дві тисячі паливних збірок, на ЗАЕС у шести реакторах й у сховищі відпрацьованого ядерного палива міститься до 18 тис. паливних збірок (у 9-10 разів більше). Тобто наслідки аварії на ЗАЕС можуть бути вдесятеро потужніші, ніж у 1986-му на ЧАЕС», - йдеться у дописі.

 

Площа потенційної зони відчуження складе до 30 000 км2 (як 10 Чорнобильських зон відчуження). Запорізька область фактично буде втрачена для проживання та господарства.

 

«Площа потенційної забрудненої території - до 2 млн км2 (площа трьох Україн). Від вітру залежить ступінь зараження інших територій України та Європи, росії та білорусі», ­– зазначає радниця міністра.

 

Від вітру залежить ступінь зараження інших територій України та Європи, росії та білорусі.

 

Кількість ліквідаторів становитиме від 1 мільйона осіб, а загиблих – десятки тисяч, в залежності від поточної кількості осіб на території Запорізької області. Кількість евакуйованих/відселених осіб може налічувати від 2 мільйонів осіб.  Дніпро стане забруднений на неосяжну кількість років.

 

Крім цього, викид радіоактивного цезію-137 у кількостях, небезпечних для здоров'я людей, ґрунтів, водойм. На Україну припаде основна частина викидів.

 

Лала Тарапакіна попереджає, що викид радіоактивного цезію під час можливої аварії у Запоріжжі буде одноразовим, і те, куди він попрямує, залежатиме від метеорологічних умов.

 

До аварії, наводить приклад радниця міністра, пожежа, а може призвести або вибух, або ураження снарядами, бомбами, ракетами.

 

Ольга ДАНИЛЮК,

Фото: із відкритих джерел.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (265) - 86%
Пізно (10) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.6%