80 років тому

80 років тому


На фото: ось тут у 30-х рр., на нинішній вул. Гаврилюка, а тоді – вул. Плоцька, 20, розміщувалася Луцька українська гімназія.

Подяка Луцької Гімназії

31 жовтня закінчено будову гімнастичної салі для Луцької Гімназії тов. ім. Лесі Українки. Дирекція Гімназії рахує своїм обов’язком в імені українського громадянства, яке вчить дітей у Гімназії, від імені шкільної молоді, у свойому імені й Педагогічної Ради – зложити щиру подяку Українській Парламентарній Репрезентації Волині, особливо п. послові Певному й сенаторові Маслову, яким у найбільшій мірі гімназія завдячує, що тепер має цю таку їй необхідну будівлю. Щира також подяка п. інженерові Тимошенкові за спорядження пляну й керівництво роботами в часі будови…

З правдивою пошаною Б. Білецький – директор Гімназії.

(«Українська нива», 1934р.)


75 років тому

Землю – селянам

Народні Збори Західної України затверджують відібрання поміщицьких земель без викупу через селянські комітети під керівництвом тимчасових управлінь і передачу їх в користування трудовому селянству. Віднині вся земля Західної України з її надрами та ріки проголошуються всенародним добром і державною власністю.

Віднині на нашій вільній землі нема і не буде місця паразитам-поміщикам та їхнім посібникам. Українські Народні Збори закликають селянські комітети до залізної революційної дисципліни, до охорони від розтягання колишніх маєтків, будівель і інвентаря, що є віднині недоторканим добром народу. Тільки селянські комітети мають право розподіляти поміщицькі землі. Тільки селянські комітети можуть порядкувати майном, яке належало поміщикам.

(«Вільна праця», 1939 р.)


65 років тому

Рокосовський – міністр у Польщі

Президент Польської Республіки Болеслав Берут за пропозицією Голови Ради міністрів Ю. Циранкевича затвердив маршала Костянтина Рокосовського міністром національної оборони Польщі і присвоїв йому звання Маршал Польщі.До слова. Костянтин Рокосовський був двічі Героєм СССР, маршалом СССР і маршалом Польщі. У Польщі обов’язки міністра оборони виконував із 1949-го до 1956-го, згодом після смерті Сталіна і польського президента Берута змушений повернутися на терени СССР.

(«Прапор Леніна», 1949 р.)

25 років тому

Секретарів не міняють

Більшістю голосів організований пленум обрав першим секретарем Луцького міськкому комсомолу Сергія Ющака; Валерія Корбуса, Ніну Ковальчук і Андрія Щебета – секретарями. На конференції виступили секретар обкому Компартії України І. І. Фурів та перший секретар обкому ЛКСМУ Микола Романюк.

(«Молодий ленінець», 1989 р.)

10 років тому

Україна сподівається

На розвиток відносин з ЄС у зв’язку з обранням нового складу Єврокомісії, а також на те, що діяльність нової Єврокомісії сприятиме реальному поглибленню двостороннього співробітництва з метою виведення відносин України і ЄС на якісно новий інтеграційний рівень. Україна переконана: новообрані представники 25 держав-членів розширеного ЄС дадуть якісний поштовх діяльності Єврокомісії у вирішенні актуальних проблем усередині ЄС і нададуть імпульсу інтеграційним процесам на європейському континенті.

(«Досвітня зоря», 2004 р.)

За матеріалами державного архіву у Волинській області

Підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%