Полісся масово штудіює язик окупантів!

Полісся масово штудіює язик окупантів!


У київських школах не викладатимуть російську мову навіть факультативно. Так само діятимуть і в багатьох іншихї областях України. А на Волині, навіть біля кордону з агресивною Білоруссю, в шкільних бібліотеках підручників російської мови, виготовлених у рф, хоч греблю гати! Волинь і досі червона та «край партизанської слави»?!


Про важливе рішення для дерашизації країни повідомив громадський діяч та політичний експерт Андрій Смолій, про це написала «Українська правда. Життя». Він опублікував лист-відповідь Київської міської адміністрації молодіжному клубу "Джура". Запит до департаменту надіслали 22 липня ц. р.


«У Департаменті освіти КМДА зазначили, що у навчальній програмі на 2022-2023 рік «не передбачено викладання російською мовою предметів та вивчення російської факультативно».

Активіст пообіцяв, що триматиме руку на пульсі:

«Сподіваюся, так і буде. З 1 вересня будемо відстежувати ситуацію».


До слова, російську також заборонили у школах м. Львова, Житомира та Миколаєва.


«Проте раніше мовний омбудсмен заявляв, що дитина може вивчати російську у школі, якщо її батьки вважають себе етнічними росіянами», – деталізував портал «Волинські новини».


А що ж Волинь, яку за часів існування комуністичного окупаційного режиму полюбляли називати «червоною» та «краєм партизанської слави»?


Виявляється, освітянське начальство досі не ухвалило жодного рішення про заборону вивчення російської мови. Тому особливо в поліських громадах, розташованих на кордоні з наложницею владіміра путіна Білоруссю, досі в шкільних бібліотеках гори підручників російської мови, випущених ще в далекому 2008 р. і через креатуру кремля під назвою «россотруднічєство» масово поширеної по українських навчальних закладах.


Як пояснила одна з директорок, побажавши залишитися інкогніто, російську мову факультативно буквально вимагають… батьки учнів. Мовляв, от війна мине, і ті, як і вони самі, знову будуть їздити в рашку на заробітки. Наче нічого й не відбулося… А місцеві депутати та виконавчі органи влади вдають, що нічого не бачать і не чують…


Дивна логіка. А, помножена на засилля структур російської православної церкви в Україні (офіційна назва – УПЦ), то в умовах надзвичайного періоду воєнного стану – загрозлива. Бо, виявляється, потенційні сепаратисти не десь далеко на Сході чи Півдні, а тут, під боком…


Проте українські військовослужбовці, виявляючи подібну підривну літературу, довго не панькаються: вогонь у польових умовах треба ж якось розводити?


Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: один із примірників підручника «русского язика», виявлених у поліських школах.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (264) - 86%
Пізно (10) - 3.3%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.6%