Так починався Майдан…

Так починався Майдан…

21 листопада  на Театральному майдані Луцька знову горіли багаття в металевих бочках, стояли намети, а всім охочим роздавався гарячий чай. Це – незмінні атрибути Євромайдану, який рік тому розпочався в Києві, швидко перекинувся на всі регіони держави, згодом перетворився на Революцію гідності, ліквідацію влади Віктора Януковича в центрі та на місцях, а продовжився достроковими виборами Президента та Верховної Ради України.

Щоб пригадати події минулого, увечері першого ювілейного дня на майдані зібралося чимало тих, хто був у передових лавах боротьби за зміни. Щоправда, кількатисячні зібрання на Театральному вже стали історією: цього разу прийшло трохи більше 100 людей.

У звичній червоній куртці незмінний організатор усіх виступів, підприємець Володимир Пащенко і в чудовому облаченні голубого та чорного кольорів митрополит Луцький і Волинський УПЦ Київського патріархату Михаїл нагадали присутнім про завдання масових акцій протесту, а також про нинішній стан речей. Потім своїми думками про ідеї Революції гідності та її реальні результати поділилися інші учасники події. Серед них були помічені голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, Генеральний консул РП у Луцьку Беата Бживчи, Луцький міський голова Микола Романюк, новообраний народний депутат України Ігор Гузь, перший заступник голови облради Олександр Пирожик, секретар Луцької міськради Сергій Григоренко, один зі співорганізаторів акцій протесту на Волині, колишній голова облдержадміністрації Володимир Бондар, екс-мер Луцька Богдан Шиба, євромайданівські активісти Лілія Кревська і Володимир Бут-Гусаїм,  голова облорганізації Національної спілки письменників України Олег Потурай та інші добродії.

Завершенням заходу стало покладання запалених лампадок біля стенду Героям Небесної Сотні у вигляді слова «Мир». Це – дуже промовистий жест, адже бойові дії на Донбасі продовжують поповнювати сумний список волинян, які жертвують за нашу спільну свободу власним життям…

Тож одна із січневих резолюцій ГО «Народне об’єднання «Майдан» –  «якщо людина лише говоритиме про свою підтримку, а на ділі нічого не робитиме, об'єднання позбудеться таких учасників» – залишається актуальною. Бо, як відомо, кожна революція лише тоді чогось варта, коли вона вміє захищатися. А ще – робити висновки на основі здобутого досвіду. Саме тому цього дня сталося ще кілька символічних подій: на центральному вході в будинок органів обласної влади на Київському майдані, 9 нарешті замінили пошкоджені внаслідок одного з лютневих штурмів скляні двері, а в міській владі заговорили про демонтаж сцени на Театральному майдані, яка належить одному з підприємців із Турійського р-ну та втратила сенс свого первісного призначення.

Роман УСТИМЧУК.

Фото Оксани БУБЕНЩИКОВОЇ та порталу «ВолиньPost».


Рівно через рік посипалися двері облдержадміністрації, котрі тоді під тиском мітингувальників отримали "поранення"...


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%