Депутати запрацювали

Депутати запрацювали

Новий депутат приступив до роботи, заступник голови облради подав у відставку, а без полковника звіт не слухають.

60 із 80-ти обраних депутатів облради 21 листопада ц. р. попрацювали так успішно, що XXI сесія завершилася в рекордно короткі терміни: до 15.30.

Рецептом успіху стала, вочевидь, консолідована робота у міжсесійний період. А можливо, присутність високопоставленого представника апарату Верховної Ради України Андрія Грінчука, котрий перебував у залі. Тоді як голова облдержадміністрації Володимир Гунчик – у президії.

Пролунав Гімн України. І насамперед голова облради Валентин Вітер виступив із промовою, де нагадав, що рівно рік тому в Україні почався рух Євромайдану, який, врешті-решт, завершився падінням режиму Януковича.

Окрім цього, Валентин Степанович звернувся до колег із проханням допомогти володимир-волинському депутатові Валентинові Вірковському, який унаслідок несправності системи опалення та пожежі втратив житло.

Потім гендиректорові будівельної компанії «Луцьксантехмонтаж №536» Ігореві Чорнусі голова обласної виборчої комісії Микола Євтушин вручив посвідчення та нагрудний знак депутата Волинської обласної ради. Як відомо, 26 жовтня ц. р. паралельно з обранням парламенту нового складу відбулися проміжні вибори депутата облради в Луцькому окрузі №38. Така необхідність виникла через смерть Бориса Клімчука, який із жовтня 2010-го представляв інтереси мешканців однієї з частин обласного центру в найвищому органі представницької влади Волині.

Ігор Чорнуха, висунутий кандидатом від партії «Блок Петра Порошенка» здобув нечувану підтримку лучан: 22441 голос «за», випередивши найближчого переслідувача майже втричі! Після отримання посвідчення новообраний депутат приступив до виконання передбачених чинним законодавством повноважень.

Пропозиція депутата Віктора Карпука, щоби питання та запити озвучувати після розгляду основних пунктів порядку денного, не набула достатньої підтримки. Тому 23 обранці громади сповна використали це право.

З-поміж інших слід виокремити запити Володимира Дибеля про необхідність налагодження автобусного сполучення з кількома віддаленими селами Любомльського р-ну, Василя Пецентія – з пропозицією «перед лицем агресії фашистської Росії» закрити на території області всі банківські установи цієї держави та припинити рух транзитного автотранспорту, який везе товари в РФ.

Перший заступник голови облради Олександр Пирожик, який нещодавно повернувся із зони АТО у районі м. Дебальцево, передав голові облдержадміністрації Володимирові Гунчику питання, що тривожать бійців батальйону тероборони «Волинь», які маже 2 місяці займають першу лінію оборони: коли їх замінять на свіжих військовослужбовців і нададуть зимове обмундирування та важку техніку?

Схожу позицію озвучив і депутат Віктор Прокопчук, нагадавши, що бійці батальйону перебувають на межі фізичного та морального виснаження, через що один із солдатів 20 листопада заснув і… потрапив у полон. Окрім цього, виникли проблеми в мобілізованих студентів-заочників: їх не відпускають на сесії.

Тему протидії ворожій агресії розвинув В’ячеслав Рубльов. Він нагадав, що військовий госпіталь у Луцьку, де лікується велика маса поранених солдатів, досі використовує допотопний рентгенапарат, а тому необхідно придбати новий.

Урешті-решт, у другій половині засідання депутати, узагальнивши «оборонний пакет» пропозицій, проголосували аж за два звернення до центральних органів державної влади. Вони вимагають, щоби виплати членам сімей загиблих працівників органів внутрішніх справ та добровольців добровольчих батальйонів одноразової грошової допомоги зросли до розміру 500-кратного прожиткового мінімуму. Також депутати закликали Президента України Петра Порошенка, міністра оборони України Степана Полторака, начальника Генерального штабу Збройних сил України Віктора Муженка провести ротацію бійців територіального батальйону «Волинь» та інших військовослужбовців, які беруть участь у проведенні Антитерористичної операції на Сході країни.

Валентина Блінова оприлюднила несподіваний факт: виявляється, після виборів 2010-го ЦВК передала велику кількість комп’ютерної техніки на зберігання місцевим органам влади. Ніхто нею не користується, тоді як дітям сільських шкіл її катастрофічно не вистачає!


Чому створений кілька літ тому Національний природний парк «Цуманська Пуща» в Ківерцівському р-ні досі не фукціонує, поцікавився Василь Байцим. Згодом цей запит облрада оформила як проект рішення та переадресувала центральним органам влади.

Депутати затвердили розпорядження голови облради Валентина Вітра, видані в міжсесійний період, а також ухвалили список дітей із малозабезпечених родин, які повністю чи частково звільняються від плати за навчання в кількох навчальних закладах області. Затвердили також Регіональну програму соціального захисту населення на 2015-2018 рр., а також низку інших питань порядку денного. А от через відсутність начальника УМВСУ у Волинській області полковника міліції Петра Шпиги обранці громади навідріз відмовилися заслуховувати доповідь про стан боротьби зі злочинністю та охорони громадського порядку, сприйнявши цей факт як певну форму неповаги до депутатського корпусу. 

Традиційно гострими були дискусії  щодо майна, котре пропонується приватизувати в наступні роки.  В центрі уваги знову опинилася база біля озера Тросного в Маневицькому р-ні. І якщо одні закликали негайно віддати цей об’єкт до рук «справжнього господаря» (зокрема Святослав Кравчук і Олександр Свирида), то інші так само активно виступали проти (Олександр Пирожик, Микола Давидюк). Тому за проект рішення довелося голосувати кілька разів.

Так само бурно обговорювалися й зміни до бюджету області на цей рік, з проектом яких ознайомив присутніх директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ігор Никитюк. Богдан Дівнич, пославшись на дефіцит часу на ознайомлення з проектом, узагалі пропонував зняти це питання з обговорення. Проте більшість таки затвердила запропоновані зміни та доповнення, адже в області накопичилося чимало боргів, за які треба розраховуватися.

Депутати також взялися за вирішення проблеми, озвученої Валентиною Касардою: звернулися до центральної влади з пропозицією прийняти у комунальну власність області санаторій у с. Журавичі Ківерцівського р-ну та покращити фінансування санаторно-курортного лікування на Волині коштом Держбюджету загалом.

І нарешті – про подію, яку очікували вже майже місяць. Депутат облради від Старовижівського округу №27 Ігор Гузь 21 листопада  ц. р. таки написав та озвучив заяву про добровільне складання повноважень та попросив колег звільнити його з посади заступника голови облради.

Нагадаємо, що депутатом облради Ігор Гузь став як висуванець партії «Батьківщина» в жовтні 2010-го.  Працював як член постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики та як співголова міжфракційного депутатського об'єднання «Об'єднана опозиція ВО «Батьківщина». Був активним учасником волинського Євромайдану, зокрема організовував масові акції протесту.

20 лютого ц. р., після того, як тодішні голова облради Володимир Войтович і його перший заступник Юрій Лобач під тиском громадськості написали заяви про звільнення з посад, а новим керівником органу самоврядування області став Валентин Вітер (до цього був заступником голови), Ігоря Гузя обрано заступником голови облради мінімально необхідною кількістю депутатських голосів – 41 «за».


Потім Ігор Володимирович змінив політичні орієнтири, і вже від «Народного Фронту» Арсенія Яценюка вступив у боротьбу за повноваження народного депутата України по Володимир-Волинському округу №19, де одним із основних конкурентів був діючий парламентар від «Свободи» і соратник по євромайданівських подіях Євген Мельник. Вибори з великою перевагою виграв саме Ігор Гузь, тож 27 листопада ц. р. саме він складе присягу народного депутата України та приступить до законотворчої роботи у Верховній Раді України.

Подякувавши вже екс-колегам по облраді за майже 8-річну спільну роботу, Ігор Гузь наголосив: «Хочу запевнити, що переконань не зміню. Відкритий до всіх пропозицій депутатів облради, готовий вирішувати всі нагальні питання, незалежно від партійної позиції цих депутатів».

І насамкінець слід зауважити, що з усіх нині чинних народних депутатів України, котрі мають стосунок до Волині, на сесію завітав лише свободівець Анатолій Вітів, котрий, як відомо, за результатами виборів уже не працюватиме в парламенті нового скликання.

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: Микола Євтушин (справа) вручає Ігореві Чорнусі посвідчення та нагрудний знак депутата обласної ради; у сесійному залі.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%