Борги від економії

Борги від економії

Доходи газопостачальних підприємств зменшуються, а відтак вони не платять зарплати та податків. Як вийти із замкненого кола, міркували під час оперативної наради під керівництвом голови облдержадміністрації Володимира Гунчика.

Уперше за роки голослівних декларацій про енергоощадження область почала економити природний газ і масово використовувати альтернативні джерела тепла. Поки дозволяє погода, на Волині триває переобладнання котелень із газових на твердопаливні, чітко визначено допустиму вартість однієї гігакалорії тепла для бюджетних установ. Крок уліво, кров управо – рівноцінно самогубству. Після реконструкції 20 паливних планують вивільнити понад 2,5 млн куб. м природного газу. 

Під час наради з керівниками департаментів облдержадміністрації, інших служб та відомств, міськими головами та головами райдержадміністрацій Володимир Гунчик наголосив: необхідно «чітко вивести баланс між роботою твердопаливних і газових котелень», вирахувати реальні затрати щодо кожного об’єкта і напрацювати алгоритм дій. Ця робота триває…

А тим часом провідні теплогенеруючі компанії несуть збитки. Наприклад, у тривожному списку боржників із заробітної плати віднедавна з’явилося ДКП «Луцьктепло». Директор підприємства Олександр Киричук про ситуацію в установі, яку очолює, доповідав на оперативній нараді. Відтак чітко заявив: труднощі із виплатою заробітної плати – наслідок зменшення використання природного газу в місті. Мовляв, дається взнаки доручення глави держави та уряду щодо економії. Тож доходи «Луцьктепла» порівняно з минулим роком зменшилися на 23 млн грн!

«Якщо у серпні ми мали 2 мільйони  доходу, то заборгованість із заробітної плати сягала 4 мільйони. У вересні – понад 4 мільйони доходу і майже стільки ж боргу», – зазначив Олександр Киричук.

Наразі, за його словами, на підприємстві є два пріоритети: зарплата і податки. З початком опалювального сезону потроху вдається закривати борги. Директор обіцяв «робити все» для зменшення боргу. Однак оптимізму, обрано кажучи, не випромінював…

«Ви повинні врахувати, що динаміка зменшення доходів збережеться і надалі, – зазначив у відповідь голова облдержадміністрації. – Бо на Волині скорочуватимуть споживання газу. У Луцьку ми продовжуємо встановлювати твердопаливні котельні, економлять мешканці обласного центру… а це означає, що доходи «Луцьктепла» будуть зменшуватися. Однак пам’ятаємо, що і вашому підприємству заборгували понад 40 мільйонів гривень. Тому будемо максимально сприяти в погашенні цієї заборгованості».

Відтак під час наступної наради керівник ДКП «Луцьктепло» спільно з начальником головного управління юстиції у Волинській області доповідатимуть про те, як вдається повертати ті кошти, що їх завинили перед теплогенеруючою компанією інші структури.

На завершення Олександрові Киричуку порадили переглянути витрати на структуру компанії, управлінський персонал тощо. Щоби підприємству надалі, вже у нових умовах тотальної економії газу, вистачало сили безперебійно функціонувати і платити зароблене людям.

Олена ЛІВІЦЬКА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%