80 років тому

80 років тому

Помер М. Грушевський

У Москві на вигнанні 25 листопада помер проф. М. Грушевський, б. голова Української Центральної Ради, член Української Академії Наук. З іменем покійного зв’язана ціла доба українського визвольного руху. Працював М. Грушевський на всіх ділянках життя: був письменником, істориком, публіцистом і політичним діячем. Залишив по собі багаті історичні та літературні скарби. По окупації України Москвою був на еміграції в Чехословаччині, потім повернув на Україну, заміряючи себе посвятити виключно науковій праці в Академії Наук. Та большевики визнали його  контрреволюціонером і вислали з України на Московщину, де в злиднях і помер славний український вчений і політик.

(«Українська нива», 1934 р.)

75 років тому

Подарунок дітям Західної Білорусії і Західної України

Діти Калінінської області готують подарунки дітям Західної Білорусії і Західної України. Учні 7 середньої школи м. Калініна надсилають цікавий альбом про радісне життя радянських дітей. Піонери Вишнього Волочка вже надіслали велику кількість художньої літератури та іграшки, які вони зробили самі в Будинку піонерів. Учні першої Калінінської середньої школи збираються відправити книги, навчальне приладдя, картини.
На фото Станіслава КРАСІЛЬНІКОВА: ГУЛАГ для найменших – так зване щасливе дитинство у дітей «ворогів народу» та «розкуркулених» (музей виправної колонії особливого режиму №1 у Мордовії).

(«Вільна праця», 1939 р.)

70 років тому

Маніфест

Першого з’їзду Народних Комітетів Закарпатської України про возз’єднання Закарпатської України з Радянською Україною

Закарпатсько-український народ, вирваний з німецько-мадярського полону, вирішив раз і назавжди здійснити свою віковічну мрію і возз’єднатися з Радянською Україною.

(«Закарпатська Україна», 1944 р.)

65 років тому

Успіхи уховецьких цегельників

Великою популярністю серед колгоспників артілі імені Сталіна Уховецької сільради користується бригада цегельного заводу, яку очолює ініціативний колгоспник Сафрон Морський. Ця бригада показує зразки стахановської праці на виготовленні цегли. Тут уже випалено 50 тисяч штук цегли, а також закладено для випалення ще 25 тисяч.

(«Прапор Леніна», 1949 р.)

25 років тому

Бойкот? Саботаж?

«У Колодіях Маневицького району жителям не додали по 200 г прального порошку, по 300 – господарського мила і 200 – туалетного! – пишуть 20 мешканців села. – Чому у нас такі малі норми?» «У нас існує «цікава» практика забезпечення миючими. Їх розподіляють не в залежності від кількості членів сім’ї, а ділять між хатами. Отож, на кожне подвір’я видали по 450 г порошку, 150 г туалетного мила, та й усе…» – обурюються 11 мешканців с. Ветли Любешівського р-ну. Що це? Бойкот? Саботаж? Свавілля без страху відповідальності? Ми продовжуємо чекати роботи по виправленню становища від робітничого і народного контролю…

(«Молодий ленінець», 1989 р.)

10 років тому

Мітингуємо…

Цими днями «помаранчевий» настрій охопив усі регіони Західної України. Коли ще у вівторок у деяких вузах студентам заборонили мітингувати, то вчора ректорати всіх університетів Луцька одностайно прийняли протилежне рішення. студенти нині мітингують і скандують «Так, Ющенко!». Учора на Театральному майдані страйковий студентський комітет коаліції молоді «нашої України»  розбив наметове містечко на знак солідарності з тими міськими та обласними радами, які вирішили підтримати Віктора Ющенка та висловили недовіру Центральній виборчій комісії.На фото Віктора ДРАЧОВА: мирне протистояння Помаранчевої революції.

(«Досвітня зоря», 2004 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 85.9%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%