Телефоністи занапастили будинок польського архітектора!

Телефоністи занапастили будинок польського архітектора!


Чуже майно, яке отримали задурно, берегти не потрібно?


На виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду, яким задоволено позов Луцької окружної прокуратури в інтересах держави в особі Луцької міської ради, Департаменту культури Луцької міської ради до Акціонерного товариства «Укртелеком», підприємство уклало охоронний договір на об’єкт культурної спадщини – адміністративний будинок 1936 року побудови (колишній будинок Каси рільничих спілок Волинського воєводства) авторства польського архітектора Вітольда Марцинковські у м. Луцьку на вул. Кривий Вал.


«Споруда, яка перебуває у приватній власності товариства, внесена до Переліку об'єктів культурної спадщини Волинської області як пам'ятка архітектури місцевого  значення. Попри те, що Департамент культури Луцької міської ради із 2017 року неодноразово інформував власника будівлі про набуття нею статусу об'єкта культурної спадщини та необхідність укладання охоронного договору, акціонерне товариство не вчиняло цих дій. Втрутившись у ситуацію, прокурори через суд зобов’язали підприємство укласти охоронний договір на пам'ятку архітектури, яким встановлені гарантії її збереження», – пише пресслужба Волинської обласної прокуратури.


Слід зазначити, що споруда була націоналізована «першими совєтами» після вторгнення на Волинь 17 вересня 1939 року, а потім була передана державній телекомунікаційній конторі, котру за часи Української Незалежності прихватизували.


Можливо, час і документи на приватизацію за безцінь перевірити?


Роман УСТИМЧУК.

На фото пресслужби Волинської обласної прокуратури: унікальна споруду, котру повинен оберігати «Укртпелеком».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%