Молилися за Братковського

Молилися за Братковського Понад 300 літ тому рішенням польського суду йому відрубали голову на центральній площі Луцька – за активну громадську діяльність…
Громадського діяча, письменника, що боровся проти польського поневолення українського народу вкінці 17 – напочатку 18 століття Данила Братковського стратили на площі «Ринок» у Луцьку.  Через віки, у 0213-му, його як мученика зачислили до «місцевовшанованих» святих Волинського краю.  До речі, саме у Луцьку він і похований.
За повідомленням прес-служби Волинської єпархії УПЦ КП, 25 листопада у Луцьку відправлено Божественну Літургію і проведено захід з нагоди дня пам’яті мученика Данила Братковського, страстотерпця Волинського.
У  Музеї Луцького Хрестовоздвиженського братства пройшов вечір-реквієм „Смертію смерть поправ“. Завідувач Олена Бірюліна розповідала про життя і творчість страстотерпця. Студенти інституту філології та журналістики Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки підготували драматичний етюд «Мить, по частинах розглянута».
26 листопада, у день страти Данила Братковського (1702 р.), відбулася Літургія в храмі Воздвиження хреста Господнього обласного центру.
Наш кор.
На фото: письменник Андрій Бондарчук зі студентами у підземеллі Хрестовоздвиженського храму, де знаходиться прах Данила Братковського.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (580) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%