Все починається з малого

Все починається з малого Здоров’я молоді й сучасні спокуси: капкан, тенета чи...?
Життя швидкоплинне. Ми стільки плануємо зробити, а встигаємо виконати хіба 10 частину. “Але ж все в наших руках” - скажете ви. Так! В першу чергу, в наших силах зміцнити власне здоров'я і вести здоровий спосіб життя.
Ми мріємо про щасливе життя, міцне здоров'я. А що ми для цього робимо?  Дуже часто молодь забуває про вічні цінності обираючи шкідливі крайнощі. Центр практичної психології сім'ї “Любисток” у співпраці з обласним центром планування сім'ї Волинської обласної дитячої клінічної лікарні започаткували проект з метою популяризації здорового способу життя серед молодих людей.
Найпоширенішими шкідливими звичками, звичайно, є куріння і алкоголізм. Скільки разів за день вам доводиться бачити курців? - безліч, скажете ви. А чому так, адже здавалося б — це задоволення не з дешевих. Світлана Поліщук — керівник обласного центру планування сім'ї та репродукції людини, всеукраїнський тренер із популяризації здорового способу життя, з планування сім'ї, із зміцнення репродуктивного здоров'я молоді, зазначає “найвразливіша вікова категорія серед молоді — це 15-18 років, адже вони хочуть здаватися дорослими і незалежними”.
Ще однією сучасною проблемою серед молоді є надмірне вживання алкоголю, для прикладу, понад 60% молодих людей не вважають пиво шкідливим для здоров'я. Світлана Поліщук говорить: “Алкоголізм — фізична і емоційна залежність людини від алкоголю. Особливо небезпечний алкоголізм для жінок, адже він практично не лікується. При алкогольному отруєнні гине до десяти мільйонів сірої речовини головного мозку, це те, що робить нас людьми, клітини ці не відновлюються, в людини близько сімнадцяти мільярдів клітин сірої речовини налічується, але можна порахувати, скільки достатньо випити добряче, щоб практично ці клітини відмерли.
Як зазначає Свтліна Поліщук: “Основний чинник, який визначає стан нашого здоров'я — спосіб життя, сюди припадає 50%”. Зауважте, саме спосіб життя має найбільший вплив на стан нашого здоров’я. Про те ж говорить статистика основних причин смертності в світі: вирішальний фактор у розвитку тієї чи іншої хвороби припадає на спосіб життя людини. Здоровий спосіб життя закладає фундамент гарного самопочуття, зміцнює захисні сили організму та розкриває його потенційні можливості. На вибір способу життя впливає безліч факторів: оточення, тип характеру, соціальні ролі і... реклама. Яскраві картинки впливають на нашу психіку і ми наче загіпнотизовані купуємо “смерть”.
Не одноразово центр практичної психології сім'ї “Любисток” і обласний центр планування сім'ї Волинської обласної дитячої клінічної лікарні організовували зустрічі, здебільшого з студентами, для того, щоб допомогти зробити молодим людям вибір на користь здорового способу життя. А як поводитись батькам чиї діти захоплюються шкідливими звичками? Світлани Поліщук зазначає: “перше місце належить вихованню в сім'ї. Якщо батьки будуть бачити, знати і звертати увагу - де буває дитина, хто її оточення тоді на поведінку можна позитивно вплинути. Тому що у віці 14-18 років друзі відіграють значно більше значення, ніж вчителі, викладачі, родичі. Підлітки просто підпадають під вплив отого оточення і це батьки повинні знати”.
Здоровий спосіб життя закладає фундамент гарного самопочуття, зміцнює захисні сили організму та розкриває його потенційні можливості. Перехід до здорового способу життя — це шлях до внутрішньої гармонії. І цей перехід не повинен бути різким. Поступово змінюючи себе, свої звички і уклад життя, ви зможете без зусиль досягти бажаного.
«Здоров’я — не все, але все без здоров’я — ніщо», — сказав свого часу Сократ. Пам'ятайте ці слова і бережіть себе.
Ірина Хоменська.
  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%