Рашистська п'ята колона в рясах

Рашистська п'ята колона в рясах


Співробітники СБУ продовжують викривати агентів впливу або й шпигунів кремля, які засіли в нетрях російської православної церкви в Україні, яку інколи називають упц московського патріархату. Скільки ще путінських прихвостнів вціліло і де їх шукати на Волині?


Цими днями оперативники української спецслужби провели обшуки в керівництва та представників Кіровоградської єпархії рпцвУ (упц мп) і вилучили у них антиукраїнську літературу.


Пресслужба СБУ з цього приводу 31 жовтня заявила:


«У них виявлено листування митрополита Кіровоградського і Новомиргородського з патріархом московським кіріллом та вилучено велику кількість виготовлених у рф антиукраїнських матеріалів».


У відомстві відзначають, що окремі представники цієї громади причетні до поширення ідей, що посягають на територіальну цілісність України та розпалювання релігійної ворожнечі.


Обшуки проходили в Кіровоградській та Олександрійській єпархіях, а також за місцями проживання фігурантів.


В СБУ журналістам «Української правди» уточнили, що обшуки проводилися минулого тижня, зокрема – у п'ятницю та суботу.


«За попередніми оцінками, у текстах антиукраїнських матеріалів містяться ознаки вчинення кримінальних правопорушень за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) і ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). Відзначається, що ці матеріали активно поширювали серед священнослужителів і вірян, щоб сформувати серед них позиції, вигідні рф. Зокрема, виправдовувалася анексія Криму тощо», – наголошується.


Автор однієї з виявлених книг – андрєй новіков, колишній секретар Одеської єпархії УПЦ МП, який у 2014 році через проросійську позицію виїхав до рф. Тепер він веде власний телеграм-канал, де просуває наративи на підтримку окупантів, дискредитацію ЗСУ та ненависть до української нації.


Всі вилучені матеріали відправили на експертизу.


З початку війни СБУ відкрила 23 кримінальні провадження щодо підривної діяльності окремих представників служителів культу кремлівської орієнтації з числа упц мп, вже є 33 підозрюваних – від класичних агентів збору інформації до коригувальників вогню.


Відтак, є причина задуматися ваолинячським православним громадам щодо істинних устремлінь носіїв сутан, які вперто не бажають розлучитися з москвою.


Роман УСТИМЧУК.

На фото пресслужби СБУ: вітання служителя культу рашистського головнокомандувача окупаційними військами в України «хєнєрала армії» серґея суровікіна.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (595) - 86.2%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%