Іван, який навчив Вована мавпувати тиранів…

Іван, який навчив Вована мавпувати тиранів…


Президент рф на державному рівні вшановує філософа, якого помилував владімір лєнін і який вихваляв беніто муссоліні та адольфа гітлера… Що за сатана сидить на кремлівському троні?


«Хочу закінчити свою промову словами справжнього російського патріота івана алєксандровіча  ільїна:


«Якщо я вважаю росію своєю батьківщиною, значить, я люблю, споглядаю і думаю по-російськи, я співаю і розмовляю російською мовою», – заявив кремлівський тиран владімір путін 30 вересня після заяви щодо анексії ще 4 українських областей. 


Що то за іван ільїн, кришечки ідеології якого зібрав «дід із бункера»? Колеги з порталу «Главком» дослідили цей феномен і провели чітку паралель між людиноненависницькими поглядами вчителя та людиноненависницькими діями його учня:


«Протягом багатьох років владімір путін цитував, звеличував і рекламував івана ільїна, який народився у царській росії у 1883 році і помер у Швейцарії після Другої світової війни у 1954 році. Але він не згадав про політичні вподобання та ідеологічну траєкторію івана ільїна. Деякі вчені зазначають, що роботи івана ільїна вплинули на прагнення владіміра путіна перетворити російську демократію часів постперебудови, яка хоч і має певні недоліки, але функціонує, на войовничий неоконсерватизм».


Йошіко Еррера, професорка політології в Університеті Вісконсіна-Медісона, яка вивчала роботи івана ільїна та їхній вплив на нинішні наративи кремля, переконана:


«Відмова івана ільїна від визнання самої ідеї державності та незалежності України, політичної чи культурної, допомагає владаміру путіну виправдати  нинішню війну. Актуальними в останні роки є антиукраїнські погляди івана ільїна... Тому що заперечення української нації та суверенітету є ключовою ідеєю, яка лежить в основі війни владіміра путіна проти України».


У 1922 році більшовики засудили івана ільїна, палкого антикомуністичного дослідника німецької філософії, до страти. Він отримав вирок після шести арештів, але присуд скасував особисто владімір лєнін, який був знайомий із книгою івана ільїна про філософа Георга Гегеля, що й досі вважається новаторською.


Так він опинився на борту «філософського корабля», який покинув Росію зі 140 інтелігентами-вигнанцями. Як і десятки тисяч російських емігрантів, він оселився у м. Берліні. Став ідеологом монархічного Білого руху – вільного угруповання антикомуністичних сил.


«Після поїздки до Італії 1925 року іван ільїн відстоював фашистську ідеологію беніто муссоліні, називаючи її «здоровим явищем під час просування лівого хаосу», навіть заздрив тому, що італійці, а не росіяни, винайшли фашизм, який незабаром надихне німецьких нацистів.


У 1933 році висланий професор-обструкціоніст вітав прихід до влади адольфа гітлера, який запобіг перетворенню Німеччини на прорадянську комуністичну державу:


«Що зробив адольф гітлер? Він зупинив процес більшовизації Німеччини і зробив велику користь усій Європі».


І хоча він посварився з нацистами і переїхав до Швейцарії, його віра у фашизм залишилася непохитною:


«Італійський фашизм виразив у свій власний, римський спосіб те, на чому росія стояла століттями».


Саме іван ільїн, твори якого читав офіцер кгб ссср владімір путін, надихнув майбутнього диктатора на ідеологію, котра, врешті, і стала панівною в путінській росії:


«Навіть після Другої світової іван ільїн вважав змінену ідеологію фашизму – з додаванням православної релігійності – єдиною правильною ідеологією для росії після (на той час гіпотетичного) падіння комунізму.


іван ільїн вважав, що посткомуністичною росією має керувати всемогутній, обожнюваний лідер на чолі високоцентралізованої держави, де вибори є нічим іншим, як просто ритуалом підтвердження громадської лояльності до лідера. Реальні ж результати голосування не мали значення:


«Ми повинні відмовитися від сліпої віри у кількість голосів і їхнє політичне значення»…


У 2005 році, коли тільки розпочався його другий президентський термін, владімір путін домовився про перевезення праху івана ільїна зі Швейцарії до росії – там і відбулося перепоховання на кладовищі Донського монастиря (цікаво, що поруч лежить і один із лідерів білогвардійщини генерал антон дєнікін, який під час Першої світової війни штурмував м. Луцьк і навіть отримав від імператора ніколая ІІ шаблю з діамантами! – ред.).


«Його перепоховали на кладовищі стародавнього московського Стрітенського монастиря, біля мавзолею на Красній площі, де досі зберігається мумія владіміра лєніна. Через рік владімір путін наказав перевезти до росії зі Сполучених Штатів увесь архів івана ільїна, рукописи та щоденники», – вказує журналіст Мансур Міровалєв, автор дослідження на порталі «Главком», нагадуючи, що надмогильну плиту для вчителя оплатив сам «дід із бункера».


«Нація (рашистська, – ред.) має культ навколо єдиного лідера, владіміра путіна. Тут є культ мертвих, організований навколо Другої світової війни. У ньому є міф про минулий золотий вік імперської величі, яка має бути відновлена війною цілющого насильства – смертельною війною проти України. Мандрівнику у часі з 1930-х років не складе труднощів визначити режим владіміра путіна як фашистський», – сказав  Тімоті Снайдер, професор історії Єльського університету.


Тому самі іван ільїн із могили продовжує штовхати владіміра путіна до все нових злочинів проти українців. І це припиниться хіба тоді, коли сам диктатор ляже поруч із ним у могилу.


Роман УСТИМЧУК.

На фото порталу «Главком»: іван ільїн.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%