З військовими почестями!

З військовими почестями!


У с. Пшеводово Грубєшувського повіту Люблінського воєводства з військовими почестями похоронили Богуслава Воса, який став однією з двох жертв вибуху ракети, що стався внаслідок відбиття українськими ППО ракетної атаки рашистських головорізів. Польща сумує за загиблими, не тримає каменю за пазухою щодо України і ненавидить путінських убивць навіть за таких трагічних обставин.


У мирний час редакція «Волинської газети» уклала договори про співпрацю та активно взаємодіяла з багатьма локальними медіа Люблінського воєводства РП, у тому числі з газетою «Dziennik Wschodni». Журналісти цього в идання побували в с. Пшеводово і з першоджерел розповіли про велелюдний та урочистий чин поховання 60-річного, який став однією з двох жертв ракетної атаки рашистів на Україну. Оскільки «Волинська газета» в воєнний час не має можливості побувати на подібних заходах за кордоном, то користуємося результатом праці польських колег.


«Він був людиною з голубиним серцем. Для нас чудовий, турботливий батько, для нашої матері вірний, люблячий чоловік», – так про нього говорив його син Павел Вос під час похорону 60-річного пана Богуслава, який загинув під час ракетного удару з України у Пшеводово.


Отже, 19 листопада в сусідній Польщі, за якихось 5 км від кордону з Україною та адмінмежею Волині,  відбулися перші похорони однієї з жертв трагедії, яка сталася у Пшеводово. За однією версією, тут упала та вибухнула рашистська ракета, одна з багатьох, котрі атакували нашу державу. За другою, вірогіднішою, втративши ціль, тут випадково здетонувала ракета українських ППО із комплексу С-300.


Так чи інакше, на зерносушильному підприємстві загинуло 2 місцевих мешканці…


Доки розслідування, треба віддати останню належну шану польським жертвам кремлівської агресії. Тому в с. Пшеводово траурна церемонія мала державний характер.


Тут зібралося стільки чиновників, скільки ніколи місцевий люд не бачив навіть по телевізору! У т. ч. представники місцевої влади та влади воєводства, були також парламентарі, староста м. Любліна та представник Канцелярії Президента Республіки Польща.


Проте найбільше з Богуславом Восом прощалися сотні мешканців Пшеводова, де він жив із дружиною та одним із двох синів, а також друзі з довколишніх сіл, навіть з інших ґмін...


– Усі ми глибоко сумуємо з приводу смерті нашого брата, жертви страшної війни, яка відбувається так близько, – сказав під час проповіді о. Маріуш Лещинські, єпископ-помічник Замойсько-Лубчівської дієцезії РКЦ (він також очолить недільну службу у місцевому костьолі, – ред.).


І, звернувшись до родини, сказав:


– Він пішов із життя, але він залишиться з вами у ваших серцях і вашій пам’яті. З вами також залишаться всі добрі люди, які допоможуть у найважчі хвилини.


Богуслава Воса поховали на місцевому парафіяльному кладовищі з усіма військовими почестями. Поруч упокоїться й прах другої жертви путінських головорізів, які пішли війною на Україну та весь цивілізований світ. Це Богдан Чупек, який жив у сусідньому с. Сетнікі та працював трактористом і був близьким другом Богуслава Воса...  

 

Світлана КОМА.

На фото газети «Dziennik Wschodni»: процедура урочистого поховання Богуслава Воса.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (542) - 87.8%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%