Рукописи не горять

Рукописи не горять

80 років тому 
ВІСТІ З-ЗА КОРДОНУ
– До СССР заборонено ввозити з-за кордону машини ріжних категорій, а також залізні матеріали, електричні мотори і т. інш.
– Німецька поліція у зв’язку з пожежею рейхстагу провела численні арешти поміж комуністів і закрила біля 300 помешкань, які були в розпорядженні комуністичних організацій.
– Скрізь випав глибокий сніг, що утруднює залізничний рух. Такий рух, наприклад, у Бессарабії на деяких шляхах зовсім припинено.
(«Українська нива», 1933 р.)

50 років тому
В ГОНИТВІ ЗА НАЖИВОЮ
В гонитві за наживою фармацевтичні фірми країн капіталу завдають смертельної шкоди здоров’ю людей. Останнім часом у Західній Німеччині у матерів, які приймали під час вагітності «нешкідливі заспокійливі ліки» – талідомід, народжуються діти-виродки.
На фото: Крістіане народилася без рук. Тепер ортопедична клініка в Гейдельберзі намагається виправити жахливі наслідки, викликані «ліками». Дівчинку вчать бавитися з допомогою ніг і… штучних рук.
(«Радянська Волинь», 1963 р.)

40 років тому
ЩАСЛИВОГО ПОЛЬОТУ!
Луцький аеропорт працює і вносить свою частку в розвиток країни. «Лише за минулий рік, – розповідає начальник аеропорту Іван Степанович Чичерінко, – наші літаки перевезли майже 70 тис. пасажирів, близько 300 тонн пошти і понад 300 тонн вантажів. Крім того, літаки сільськогосподарської авіації обробили більше 200 тисяч гектарів полів. 293 рази вилітали санітарні літаки за терміновими викликами в різні пункти Волині».
(«Молодий ленінець», 1973 р.)

30 років тому
ЦЕ БУДЕ У 1983 РОЦІ
У санаторіях, будинках відпочинку поправлять своє здоров’я, наберуться сил 6300 трудівників села нашого краю. Це на 550 більше, ніж у минулому році. Значно зросте число хліборобів, котрі відправляться у туристичні подорожі по країні і за кордон. Всього буде витрачено з фондів соцхування для потреб сільських жителів 1,5 млн крб. 
(«Радянська Волинь», 1983 р.)

20 років тому
ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ
В області загострюється проблема зайнятості населення. Лише за січень-лютий 647 громадян набули статусу безробітних. Всього станом на 1 березня зареєстровано 2432 безробітних, з них більше половини – службовці, три чверті – жінки.
(«Волинь», 1993 р.)

5 років тому
ВОСКРЕСИТИ МАЙДАНЧИКИ
За інформацією управління у справах молоді та спорту, нині в області майже 1,5 тис. спортмайданчиків. У 2007-му збудовано 2 – зі штучним покриттям та 7 – загальної фізичної підготовки. Однак цього року влада має намір змінити тенденції і «зрушити з мертвої точки» подібне будівництво. Голова облдержадміністрації Микола Романюк доручив взяти це питання під персональну опіку своєму заступнику Святославові Кравчуку.
(«Волинська газета», 2008 р.)

За матеріалами Державного архіву Волинської області підготувала
Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%