Голова з річки Омелянівки

Голова з річки Омелянівки

Повертається «безпрєдєл» 90-х?!

Страшною звісткою почався цей тиждень у Луцьку. На номер «102» подзвонили перелякані жителі мікрорайону «Красне» та повідомили: посеред вулиці лежить тіло! Без голови!!!

Оперативники миттю виїхали на вул. Ст6епана Кривенького (колишня Фрунзе). І там за якихось метрів 20 від житлового будинку дійсно виявили труп чоловіка з відчленованою головою.

Доки правоохоронці взялися визначати особу загиблого, обстежувати місце події, опитувати місцевих жителів та проводити експертизи, Луцьком новина ширилася зі швидкістю світла. І чим далі котилася від місця події, тим більшими плітками обростала.

Одні припускали, тут замішані гроші. Інші казали: із коханцем хтось розправився. Інші міркували: може, то переселенці «чудять». До відтятої голови пліткарі додали ще відрубану руку. А щодо виявлених предметів чоловічого та жіночого одягу, то думали, ніби «на Красному» орудує серійний убивця…

Аби зупинити потік дезінформації та припинити паніку, у понеділок ввечері начальник облуправління міліції Петро Шпига разом зі своїм першим заступником Анатолієм Петрушиним скликали журналістів і розповіли, що ж відбулося насправді та що за 9 годин роботи вдалося встановити.

– Після прибуття на місце події судмедексперт констатував, що вбитому чоловікові років 45-50.  На шиї знайдено сліди, що свідчать: жертву спочатку задушили, а вже потім йому відтяли голову. Інших ушкоджень на тілі не виявлено, – повідомив Петро Шпига.

Анатолій Петрушин, який є керівником слідчого управління УМСУ в області, а відтак особисто виїжджав на місце злочину, деталізував: неподалік від трупа виявлено сліди волочіння. Тобто тіло вже мертвого чоловіка звідкілясь сунули. А от скільки людей це робило, встановити важко. З одного боку, вага жертва не мала. Тобто, сунути його могло як мінімум двоє злочинців. З іншого боку, у стані афекту злочинець міг упоратися сам.


Петро Шпига та Анатолій Петрушин.


– Сліди відбитків взуття, які оперативники зафіксували неподалік тіла, а також куртку, шапку, штани, знайдені там же, досліджують експерти, – зазначив Анатолій Петрушин.

Але вам, мабуть, кортить дізнатися, для чого зловмисники поглумилися над убитим і де, зрештою, сама голова?!

Її міліціонери також знайшли. За допомогою службових собак. Голову нелюд замотав у поліетиленовий пакет і вкинув у річку Омелянівку, що буквально за кількасот метрів. Там же, у воді, оперативники виявили ще один пакет: із мотузкою, якою чоловіка задушили, і сокирою, що нею відрубали голову.

– Зловмисник (чи зловмисники) не просто викинули знаряддя вбивства і відчленовану частину тіла, а намагалися їх утопити в єдиній ще не замерзлій частині річки. Тобто спробували заплутати сліди й затягнути процес розслідування, – зауважив Петро Шпига.

– Але водночас, – додав Анатолій Петрушин, – це свідчить про те, що діяли непрофесійні вбивці. Бо ті зазвичай закопують свою жертву десь у лісі й таким чином виявлення трупа відтерміновують на місяці, а то й роки.

Взявши відбитки пальців у вбитого, міліціонери «пробили» цю інформацію у своїй базі даних. Однак жодної особи з таким відбитками не числиться. Це говорить про те, що за життя загиблий не мав справи з нашими правоохоронцями. Огляд тіла показав, що це був звичайний «роботяга», який був на сезонних заробітках.

Після того, як експерти «підмарафетили» обличчя вбитого, міліція взялася за ідентифікацію особи через фото. Спочатку результатів не було. Навіть родич, якому показували зображення, не впізнав (згодом виявилося, покійний незадовго до смерті постриг шевелюру). Було, правда, одне припущення. Але той чоловік виявився живим-здоровим.

– Без сумніву, це не випадкове вбивство, а розправа на ґрунті емоційного збудження. На жаль, місцеві жителі нічого вагомого для слідства не помітили. Сказали тільки, що о другій-третій ночі дуже гавкали собаки. Але, – зізнався Анатолій Петрушин, – люди не надали значення такому сигналу.

А от для самих правоохоронців це вбивство стало серйозним сигналом. Бо починаючи з 2000-х років нічого подібного на Волині не фіксувалося. І лише в буремні 90-ті були розборки із відрубуванням голів, закопуванням живцем і автоматними чергами серед білого дня.

Та дійсність виявилася набагато прозаїчнішою. Як повідомила керівник СГЗ УМВСУ у Волинській області, оперативникам знадобилося менше доби, щоб з’ясувати обставини вбивства та затримати підозрювану. Нею виявилася 48-річна співмешканка загиблого. Під час спільного розпивання спиртних напоїв виникла суперечка. Жінка вирішила позбутися ненависного чоловіка, а тому спочатку задушила п’яного чоловіка (за іншою версією, він захлинувся власним блювотинням), а потім намагалася відрізати голову, а коли це санітарці не вдалося, то взялася за сокиру. Щоб заплутати розслідування, вирішила сховати «кінці в воду»….

Питання лише в тому, чи не було в неї спільників, бо, погодьтеся, важко уявити собі жінку з сокирою, яка здатна одним махом відрубати людині голову… Хоча раз не змогла досунути тіло до річки, значить, обходилася без помічників?

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

Фото СГЗ УМВСУ: голова, яку відрубала 48-річна жінка й намагалася втопити в р. Омелянівці.


 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%