80 років тому Процес ОУН

80 років тому  Процес ОУН

80 років тому

Процес ОУН

За вбивство поліційного агента Яцини, яку доконала боївка ОУН, суд присяглих у Львові засудив: Гриця Куликівця і Зенона Матлу на кару смерти, а решту до в’язниці, а саме: Тараса Галапаца – на 12 літ, Володимира Касараба – на 11 літ, Льва Стойкевича – на 10 літ, Івана Микитюка і Мирона Богуна – на 7 літ, Юрія Малиновського і Семена Васечка – на 5 літ кожного.

Хроніка Волині

– До Повітового Управління в Горохові зголосився за допомогою дід, що має, згідно документів, 104 роки.

– Ковельська Міська Рада одноголосно надала почесне громадянство маршалу Й. Пілсудському.

– На хуторі Яблонне Костопольського повіту затримано на гарячому вчинку виробу самогонки Василя Шранка. Апарат  з самогоном сконфісковано й передано карбовій владі.

(«Українська нива», 1934 р.)

75 років тому

Ми підтримали мирні пропозиції Німеччини

Редактор «Правди» звернувся до тов. Сталіна з запитанням про ставлення тов. Сталіна до повідомлення агентства  Гавас про «промову Сталіна», де проводилась ніби думка про те, що «війна повинна тривати якомога довше»… Товариш Сталін надіслав таку відповідь: «Це повідомлення агентства Гавас є брехня. …Якби не брехали пани з агентства Гавас, вони не можуть заперечувати того, що: а) не Німеччина напала на Францію й Англію, а Франція й Англія напали на Німеччину, взявши на себе відповідальність за нинішню війну; б) …Радянський Союз відкрито підтримав мирні пропозиції Німеччини; в) правлячі кола Англії і Франції грубо відхилили, як мирні пропозиції Німеччини, так і спроби радянського Союзу добитися якнайшвидшого закінчення війни…

(«Вільна праця», 1939 р.)

65 років тому

5 грудня – День Сталінської Конституції

Подарунок дітям-сиротам

Для 27 дітей-сиріт – учнів Ковельської семирічної школи №6, до Дня Сталінської Конституції Ковельська швейна фабрика №3 виготовила багаті подарунки. Серед подарунків – 16 байкових теплих плать, 5 напівсуконних штанів, 5 спідниць та інше.

Діти-сироти школи №6 виносять щиру подяку колективу швейної фабрики за ці подарунки

(«Прапор Леніна», 1949 р.)

25 років тому

«Я за оновлений комсомол!»

– каже Жанна Шай, кореспондент газети «Слава праці». – «Але оновлення проходить дуже важко. Його майже не видно. Я суджу по нашій районній організації. До того все заорганізовано! Семінари, конференції… Коли ж нарешті закінчаться засідання і почнеться жива робота?.. Тому у молоді мало надій на комсомол. Кожен надіється тільки на себе!»

(«Молодий ленінець», 1989 р.)

10 років тому

Про наші заробітки

У жовтні середньомісячна зарплата волинян досягла 451 грн, перевищивши майже вдвічі офіційно встановлений мінімум. Найбільшу платню – 921-1377 грн – традиційно отримували залізничники, працівники сфери фінансового посередництва, управління та нагляду у сфері оподаткування, трубопровідного транспорту. Селяни традиційно займають останню сходинку за рівнем оплати праці – це 194 грн.

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%