Щоб орхідея радувала око

Щоб орхідея радувала око


Нині у багатьох на підвіконні можна помітити цю диво-квітку. Але як правильно її доглядати? Отож…

Освітлення

Орхідея світлолюбна, але й не переносить яскравого сонця. Тому горщик із красунею краще розмістіть на західному або східному вікні. Якщо такої можливості немає, забезпечте квітці додаткове світло. Це найголовніший фактор, який визначає, чи буде орхідея квітнути. При недостатньому світлі квітці не вистачить живлення, а при надмірному – може просто згоріти.

Ознаки недостатнього світла: темно-зелене листя (у здорової рослини воно світло-зелене, яскраво-зелене, червонувате), ознаки надлишку: пожовкле листя та бурі чи сірі плями.

Температура

Орхідеї люблять тепло, тому оптимальна температура для їх утримання: вдень від +18 до +27, вночі від +13 до +24. Такий перепад важливий для забезпечення цвітіння. Не забувайте: при зниженні температури повітря полив треба скоротити, а при підвищенні – збільшити.

Полив

Найкраще поливати м’якою водою. Для цього воду треба прокип'ятити, дати відстоятися й використовувати тільки верхні 2/3 шари води. Загалом орхідеї краще реагують на сухість, ніж на перезволоження. Поливайте квітку лише тоді, коли ґрунт просохне повністю.

Правильно поливати треба так: поставте рослину в горщику в ємність із теплою водою на 10-15 хв. Після поливу необхідно потримати на решітці, щоб вода, яка залишилася в горщику, стекла повністю. А вже потім можна повернути квітку у декоративне кашпо.

У літні місяці рясно поливайте щотижня, бажано, щоби вода добре намочила коріння і добре (!) стекла. Також у літній період рекомендується раз у 2 тижні підгодовувати орхідею розчинним рідким добривом.

У холодну пору року тримайте рослину в теплі і скоротіть частоту поливу без додавання добрив. У цей час орхідеї, як і фікуси, бояться не тільки холоду і протягів, а й дуже сухого повітря, тому їх необхідно обприскувати не рідше одного разу в тиждень. Під час опалювального сезону можна поставити горщик  у блюдце з водою.

Пересаджування

Зазвичай орхідею пересаджують раз у 2-3 роки, і не в землю, а у спеціальний субстрат, який продається. Горщик вибирайте білий або прозорий: він не нагріватиметься на сонці і не перегріватиме коріння. Обов'язково пластиковий – у глиняному коріння намертво пристає до шорстких стінок і дуже травмується при пересадці. У горщику обов’язково мають бути отвори для вентиляції.

Цвітіння

Для цвітіння орхідеї потребують підгодівлі. Її треба проводити регулярно, десь один раз на два тижні. У холодний сезон кількість добрив треба скоротити.

Дочекатися цвітіння буває дуже нелегко. Здавалося б, доглядаєш її щосили, а вона розцвітати не хоче. А ви дайте їй спокій! Щоб випустити квітку, орхідеї потрібний невеликий стрес, наприклад – різкий перепад температур (протримайте всю ніч при температурі +18, а вранці переставте в тепле приміщення) або скорочення поливу.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%