Похвалити, а тепер – розбудувати!

Похвалити, а тепер – розбудувати!


«…І ми нарешті знайшли своє місце!» – сказав директор луцької школи №1 Андрій Киця, розповідаючи про 75-річну  історію найповажнішого за віком та досягненнями навчального закладу області й акцентуючи, що лише в серпні 1991-го тут змогли наповнити ідею українського шкільництва реальним змістом.

Ці дні область переживає серію відзначення «круглих дат». Пояснюється ця обставина дуже просто: у вересня 1939-го наш край було «возз’єднано» з УРСР, тому замість ліквідованих польських органів влади, установ та організацій радянська влада тут створила власні структури. Зрозуміло, що за роки свого існування вони дуже відрізняються від початкового варіанта, тому зараз, наприклад, створені «першими совєтами» навчальні заклади з допомогою української мови допомагають суспільству не будувати «соціалізм», а сприяти становленню незалежної Української держави в гуманітарній сфері.

От і в Будинку культури м. Луцька (саме тут, бо школа №1 досі не має приміщення для актового залу, а тому постійно ходить «у прийми»), ввечері 12 грудня, як кажуть, яблуку ніде було впасти. Головними тут були, звичайно, нинішні учні, педагоги спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням англійської мови, котрі приготували до свята чудову концертну програму.

Завітали в гості до освітян й поважні гості. Насамперед, Луцький міський голова Микола Романюк, перший заступник голови облради Олександр Пирожик, перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Кудрявцев, ректор СНУ ім. Лесі Українки Ігор Коцан, голова опікунської ради школи №1, голова правління ВАТ «Луцький пивзавод» (торгова марка «Земан») Анатолій Конзера та багато інших.

Символічно, що першому надали слово директорові Андрієві Киці, який розповів дуже багато цікавих подробиць із життя школи та особливі слова вдячності адресував старшим поколінням учнів та вчителів. Поважні гості також виступили зі щирими вітаннями та нагородами для нинішніх та колишніх працівників навчального закладу. Особливо хвилюючою ця процедура виявилася для Сергія Кудрявцева, адже він і сам закінчив цю школу, сюди ж ходять на навчання його діти.

А що попереду в першої школи чимало нових здобутків, можна не сумніватися. Хоча б тому, що за підсумками загальнообласного конкурсу її директор Андрій Киця визнаний найкращим на Волині.

Тому навчальний заклад буде розвиватися й надалі. І в духовному та освітньому напрямках, і в розбудові навчальних приміщень, яких першій школі явно та вже давно не вистачає для успішнішої організації навчально-виховного процесу.

Роман УСТИМЧУК.

Фото Петра КРИВОШЕЯ. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%