Захистимо конституційні права громадян!

Захистимо конституційні права громадян!


Заява Федерації профспілок Волинської області у зв’язку з наступом Уряду на права працівників та обмеження соціальних прав громадян.

Профспілки області з обуренням сприймають урядову політику «затягування пасків» для українців, серед яких понад три чверті – це незаможні, бідні і злиденні громадяни.

Програма діяльності Кабінету Міністрів України, презентована урядом Верховній Раді України 12 грудня 2014 р., передбачає значне зниження соціальних гарантій для громадян України, завдасть нищівного удару по мільйонах найбільш незахищених громадян – пенсіонерах, малозабезпечених сім’ях, учителях, медиках, працівниках культури, державних службовцях.

Черговим пакетом «економних» бюджетних ініціатив Уряд, без будь-якого обговорення з громадськістю, має наміри обмежити практично всі соціальні права, гарантовані Конституцією України, зокрема безоплатну медицину, освіту, пенсійне забезпечення, а також жалюгідні пільги, які не наважився скасувати навіть попередній режим.

Уже сьогодні державні соціальні гарантії – мінімальна зарплата та мінімальна пенсія – не дотягують навіть до 3 дол. на день при визначеному ООН рівні злиденності – 5 дол.. У зв’язку з падінням національної гривні наполовину знецінилися зарплати і пенсії громадян.

Окрім того, за вимогою Міжнародного Валютного Фонду, уряд України та Верховна Рада, з метою отримання чергових кредитів, укотре перекладають тягар здорожчання комунальних тарифів на газ, електроенергію та теплопостачання на плечі своїх громадян. Це робиться в той час, коли відсутній будь-який контроль із боку держави, місцевих органів влади за повзучим, некерованим ростом цін на товари і послуги, зокрема – на продукти харчування та інші товари першої необхідності.

Волиняни з тривогою спостерігають , як рушиться наш вугільний регіон, як на ДП «Волиньвугілля» закриваються шахти, а більш як трьохтисячний колектив шахтарів залишається без засобів існування.

Обурює те, що такі важливі рішення уряд приймає без широкого попереднього обговорення із соціальними партнерами та без врахування думки населення.

Не розуміємо, чому за довгоочікувані реформи новоствореного уряду має платити працююча людина, яка змушена рахувати чесно зароблені копійки від зарплати до зарплати?

Рекомендуємо міністрам, урядовим чиновникам, народним депутатам перейти на мінімальну зарплатню і спробувати самим особисто вижити на ці доходи.

Профспілки Волині вимагають від Президента, уряду країни, Верховної Ради проаналізувати наявні в економіці ресурси, використати альтернативні джерела наповнення бюджету, здійснити детінізацію заробітної плати, застосувати механізми з протидії ухиленню від сплати податків, запровадити податок на багатство.

Більшої частини непопулярних обмежень влада могла б уникнути, змусивши поділитися надприбутками вітчизняних олігархів.

Ми розуміємо, що країна сьогодні перебуває у стані військового конфлікту на Сході, але перекладати увесь тягар виключно на плечі працюючого населення – неприпустимо!

У відповідь на чисельні звернення первинних профспілкових організацій та пересічних громадян застерігаємо гаранта Конституції, уряд України, депутатів Верховної Ради від втілення небезпечних для суспільства тенденцій скасування та пониження соціальних гарантій.

Сподіваємося на вашу неупередженість, далекоглядність, порядність та відданість своїм виборцям, про що ви декларували у ваших передвиборних програмах.

Заявляємо, що профспілки використають усі наявні в них права і можливості для захисту людини праці та застерігаємо недалекоглядних можновладців і урядових чиновників про їхню персональну відповідальність перед законом і громадянами України.

Президія Федерації профспілок Волинської області.

15 грудня 2014 р.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (544) - 87.7%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (22) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.2%