80 років тому Хроніка Волині

80 років тому  Хроніка Волині

– Автобус марки «Шевроле» з Рівного, що курсує на лінії Луцьк – Рівне, на 5 км від станції Олика в бік Рівного, обік села Ромашківка під час з’їжджання з досить стрімкої гори скрутив у бік і впав боком з висоти 6 м на багнисту луку обік шоси. Причиною катастрофи було зламання вала керівниці. Під час катастрофи було зламання вала керовниці. Під час катастрофи було поранено 3 особи.

– У Володимирі 24 листопада відбулося урочисте посвячення нової міської елєктровні, що побудовано її на кредити Фонду Праці. На урочистості посвячення були присутні представники Воєвідського уряду з начальником Гроховським, презентанти місцевої державної влади та громадянства.

(«Українська нива», 1934 р.)

75 років тому

Сутички з фінськими військами

30 листопада о 2-й год. ночі в селі Ковойна, що на північному березі Ладожського озера, група фінських солдатів з боку с. Манасіла, порушивши кордон СРСР, атакувала передову заставу Червоної Армії. Нашими військами фіни з втратами були відкинуті назадна фінську територію. В цю ж ніч на Карельському перешийку о 3-й год. 15 хв. З боку с. Раасулі був відбитий кулеметний вогонь, після чого значна група фінської підтримки атакувала с. Коркіакі. Контратакою наших прикордонних частин фіни були відкинуті на їх територію, при цьому захоплено 10 полонених солдатів і один унтер-офіцер.
На фото: фінські кулеметники, 1939 р.

(«Вільна праця», 1939 р.)

65 років тому

Прислів’я та приказки

Сталін в світі наймудріший, він трудящим найрідніший.

Добре жити на землі, бо є Сталін у Кремлі.

Рідному Сталіну спасибі за життя красиве і щасливе.

Для нас сталінські слова – як крила для орла.

Записано в різних областях УРСР.

(«Прапор Леніна», 1949 р.)

25 років тому

На посту в обкомі

…На сторінках газети уже мало не всі працівники обкому комсомолу виступали, а про роботу вахтера ніхто не знає.

– Анісію Петровичу, що входить до ваших службових обов’язків?

– Найголовніше, щоб не зайшов ніхто сторонній і не виніс з приміщення якісь матеріальні цінності. Сюди заходять ті, кому потрібно зайти… Якщо двері відкриває незнайомець, запитую, до кого, у якій справі, пояснюю, де можна знайти потрібного працівника, скажу, чи є він на місці. Але ніяких перепон відвідувачу, звичайно, не чинимо…Працюю з восьми ранку до восьмої вечора…

(«Молодий ленінець», 1989 р.)

10 років тому

Полювання на відьом не буде

Принаймні так заявив голова Волинського страйкового комітету Руслан Тимощук, який об’єднує страйкоми приватних підприємців і працівників великих підприємств, медиків, освітян і студентів. Страйковий комітет вимагає звільнити Януковича з посади Прем’єр-міністра за організацію фальсифікації виборів, участь у сепаратистських настроях; повністю змінити склад Центральної виборчої комісії; звільнити з посад і відкрити кримінальні справи стосовно керівників Донецької, Луганської та Харківської обласних адміністрацій, які є ініціаторами розколу України…
На фото: Київ, грудень 2004 р., прибічники Ющенка на Майдані.

(«Досвітня зоря», 2004 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 85.9%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%