Батальйон вистраждав ротацію

Батальйон вистраждав ротацію

10 грудня на рівні Міністерства оборони України нарешті вирішили, що військовослужбовці окремого батальйону територіальної оборони «Волинь» будуть відведені з передової лінії фронту війни з незаконними терористичними угрупуваннями на Донеччині, бійці та командири отримають можливість для відпочинку, а на їхні позиції висунеться новий підрозділ Збройних сил України.

Щоправда, наразі різні джерела по-різному коментують цю подію. В ефірі одного із загальноукраїнських телеканалів показали сюжет про пікет, який провели окремі офіцери тербату «Волинь» біля КПП Міністерства оборони України. Два полковники з Генштабу, котрі вийшли поспілкуватися з представниками підрозділу, офіційно повідомили, що за дорученням Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана здійснюють заходи щодо ротації цього батальйону на інший.

Увечері 10 грудня перший заступник голови облради Олександр Пирожик навіть назвав орієнтовну дату повернення «Волині» на рідну землю: до 25 грудня ц. р. Цю інформацію він отримав із власних джерел, адже під час пікетування родинами військовослужбовців будинку обласних органів влади спілкувався з людьми, а наприкінці листопада відвідував позиції тербату під м. Дебальцевим. Слід також нагадати, що матеріально-технічне забезпечення цього військового формування здійснювалося переважно за коштом бюджету Волині, пожертв волонтерських організацій та допомоги деяких народних депутатів України. Обласна ж рада зверталася в найвищі інстанції держави з пропозицією негайно відвести у безпечне місце «Волинь», бійці та командири якої майже за 100 днів перебування на фронті зазнали втрат та перебували на межі морального виснаження. Окрім того, родичі та бійці батальйону зустрічалися з цього приводу з головою облдержадміністрації Володимиром Гунчиком та народним депутатом України Ігорем Єремеєвим, який обіцяв порушити цю проблему під час зустрічі з Президентом України Петром Порошенком, котра не відбулася через щільний графік роботи глави держави.

Прес-служба облдержадміністрації з цього приводу повідомляє:

«Питання необхідності ротації для волинських військових, зокрема Першого територіального батальйону «Волинь», не один день стояло особливо гостро. Нагадаємо, майже три місяці бійці тербату утримують першу лінію оборони під Дебальцевим без відпустки. Члени їхніх родин кілька разів зустрічалися із головою облдержадміністрації Володимиром Гунчиком. Головна вимога – проведення ротації. Керівник виконавчої гілки влади в області неодноразово піднімав питання на відповідних рівнях, зокрема зустрічався із начальником Генштабу Збройних сил України Віктором Муженком. Окрім того, усвідомлюючи важливість питання, представники влади об’єднали зусилля із народними депутатами.

Учора парламентарі-волиняни Ігор Єремеєв та Степан Івахів зустрілися із Головою Верховної Ради України Володимиром Гройсманом та представниками Міністерства оборони. Під розмови й було досягнуто домовленості, що ротація військовослужбовців Першого територіального батальйону «Волинь» розпочнеться із середини грудня цього року».

Детальніше про терміни та план виведення тербату «Волинь» із зони бойових дій не розголошується з цілком зрозумілих причин: вороги України можуть цим скористатися і завдати непоправних втрат бійцям, які перебуватимуть на марші.

Роман УСТИМЧУК.

На фото з архіву «Волинської газети»: один із бійців тербату «Волинь» на Донбасі демонструє міць крупнокаліберного кулемета.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (542) - 87.8%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%