На Волині планують переробляти 70% побутових відходів

На Волині планують переробляти 70% побутових відходів

На Волині затвердили План заходів із реалізації Регіонального плану управління відходами на 2023 рік. 

Волинська ОДА одна з перших в Україні розробила Регіональний план управління відходами до 2030 року, а обласна рада – затвердила. Тож сьогодні, 23 грудня 2022 року, заступник голови ОДА Олександр Троханенко, представники структурних підрозділів облдержадміністрації, облради та територіальних громад розглянули й прийняли План заходів із реалізації Регіонального плану на 2023 рік. 

Відтак, документ передбачає: 

️вирішення критичної ситуації у сфері поводження з побутовими та промисловими відходами в області; 

впровадження природоохоронних ініціатив та проєктів; 

сприяння залученню інвестицій у сферу перероблення відходів; 

реалізацію екологічних, ресурсо- та енергоефективних технологій; 

сприяння співпраці органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, науки, бізнесу; 

налагодження та зміцнення міжнародного співробітництва; 

збереження довкілля; 

впровадження засад збалансованого (сталого) розвитку в області. 

Слід зазначити, що найголовніше завдання для області це – сортування, переробка, компостування та повторне використання відходів, а не захоронення. На Волині налічується 276 діючих місць видалення відходів. Це 11 полігонів твердих побутових відходів та 265 сміттєзвалищ. З 11 полігонів – чотири переповнені. На жаль, основним способом видалення твердих побутових відходів в області є їх захоронення на сміттєзвалищах. 

«Питання поводження з відходами та охорони атмосферного повітря є одним із пріоритетних у роботі Волинської обласної державної адміністрації, – зазначив заступник голови ОДА Олександр Троханенко. – Тому закликаю усіх відповідально поставитися до цього завдання. Ми очікуємо плідної співпраці між органами влади та місцевого самоврядування». 

Начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Валентин Кухарик зазначив, що крім твердих побутових відходів також є відходи виробництва, аграрного сектору, медичні, небезпечні тощо, які також потребують чіткого розуміння щодо поводження з ними. 

Водночас, начальниця відділу екології Луцької міської ради Оксана Лисак розповіла, які проекти вдалося реалізувати у Луцькій громаді. 

«Луцькводоканал - перше підприємство серед водоканалів України, яке отримало дозвільні документи на виробництво, фасування та реалізацію органічного добрива із біомулу для потреб сільського господарства, – сказала Оксана Лисак. – Окрім того, цього року в усіх дитячих садках громади облаштовані компостери. Наступного року плануємо забезпечити ними і заклади середньої освіти». 

Нагадаємо, що до 2030 року в області повинне працювати роздільне збирання твердих побутових відходів. Також передбачається створення потужностей для компостування біовідходів та повторної переробки. 

Наш кор. 

Фото ОВА. 

 

 
 

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (578) - 87%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%