«Будинок зі скалок»- серед фільмів-претендентів на Оскар

«Будинок зі скалок»- серед фільмів-претендентів на Оскар

У день, коли президент України виступав перед Конгресом США і просив допомоги у війні з Росією, документальний фільм про українських дітей під час війни увійшов до короткого списку премії Оскар. Про це пише bbc.com.

21 грудня Американська кіноакадемія оголосила короткі списки фільмів-претендентів на нагороду. У січні оголосять оскарівських номінантів. А в березні назвуть володарів Оскара.

«Будинок зі скалок», фільм виробництва Данії, України, Швеції та Фінляндії, став однією з 15 стрічок - претендентів на найкращий документальний фільм світу.

«Будинок зі скалок» понад два роки знімали на Донбасі, а світова прем'єра відбулася у січні 2022 року. Герої фільму - це діти та вихователі Лисичанського центру соціально-психологічної допомоги.

Сюжет фільму - реальні історії з їхнього життя.

«Це фільм про дітей зі складних родин, які потрапили до притулку поруч з війною. В притулку вони проводять 9 місяців - і або повертаються до батьків, або потрапляють в інтернат чи прийомну родину», - розповідає про стрічку її другий режисер та лінійний продюсер Азад Сафаров.

Фільм розповідає, як група вольових соціальних працівників невтомно працює в особливому дитбудинку поблизу лінії фронту, щоб створити для дітей такий необхідний безпечний простір, поки державні органи та суди вирішують їхню долю.

У цих дітей дві війни, одна - через росіян, інша - вдома, розповідають творці фільму.

«У надзвичайно інтимному документальному фільмі Сімона Леренга Вілмонта «Будинок зі скалок»камера чекає разом з дітьми, спокійно спостерігаючи за крихким періодом підвішеного стану, після якого життя може піти у різних напрямках — наприклад, повернення до труднощів… Це карколомний документальний портрет дітей, чия доля невизначена», - ділиться враженнями від фільму видання Variety.

«Цей документальний фільм не лише показує, що іноді діти сильніші за дорослих, які їх оточують, але й що турбота та любов є важливими елементами як життя, так і процесу створення фільму», - так описали стрічку журі чеського кінофестивалю документального кіно One World. Навесні фільм «Будинок зі скалок» здобув там головну нагороду.

Режисером фільму став данець Сімон Леренг Вілмонт, продюсеркою — Моніка Хелстром.

В Україні фільм співпродюсують Дар'я Бассель та Вікторія Хоменко.

Фільм отримав багато нагород - переміг на грецькому кінофестивалі Thessaloniki International Film Festival та у документальному конкурсі Ґетеборзького кінофестивалю у Швеції.

Стрічка здобула приз у номінації «Найкраща режисерська робота» на найвідомішому в світі фестивалі незалежного кіно Sundance у міжнародній програмі.

«Будинок зі скалок» був серед номінантів на найкращий документальний фільм Європейської кіноакадемії.

Наш кор.

Фото FACEBOOK.COM/AHOUSEMADEOFSPLINTERS.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (578) - 87%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%