На північному напрямку – неспокійно

На північному напрямку – неспокійно


Чи є підстави вважати, що після вояжу «діда з бункера» в Мінськ аляксандр лукашенка таки віддасть наказ про наземне вторгнення своїх головорізів в Україну?


Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявляє, що росія може готувати нове вторгнення в Україну з Білорусі.


Аналітики вважають, що відновлення широкомасштабного російського вторгнення з Білорусі цієї зими малоймовірне, але наголошують, що до цього треба ставитися серйозно.


«Щонайменше з жовтня 2022 року Москва готує умови для нового найнебезпечнішого курсу дій (MDCOA) – повторного вторгнення на північ України, можливо, спрямованого проти Києва. Цей MDCOA може бути російською інформаційною операцією або відображати фактичні наміри президента Росії Володимира Путіна», – йдеться в повідомленні.


За словами аналітиків, пише «Радіо Свобода», наявні наразі показники неоднозначні – деякі підтверджені докази нарощування російських сил у Білорусі «мають більше сенсу» як частина підготовки до нового наступу, ніж як частина поточних навчань і тренувань, але «немає ніяких доказів того, що Москва активно готує ударні сили в Білорусі».


«Занепокоєння щодо можливості того, що Путін може вдатися до цього плану, безумовно, не є просто українською інформаційною операцією для тиску на Захід, щоб він надав Києву більше зброї, як припускали деякі західні аналітики. ISW продовжує оцінювати, що відновлення широкомасштабного російського вторгнення з Білорусі цієї зими малоймовірне, але це слід сприймати серйозно», – наголосили в ISW.


Аналітики звернули увагу на те, що 24 листопада Міноборони Росії «демонстративно заявило», що має польовий госпіталь у Білорусі.


«Польові госпіталі не є необхідними для навчань і можуть свідчити про підготовку до бойових дій. Поява польових госпіталів у Білорусі на початку 2022 року була одним із останніх показників, які спостерігалися перед тим, як Росія почала своє повномасштабне вторгнення. Росія продовжує перекидати війська до Білорусі під приводом навчань», – йдеться в повідомленні.


«Деякі російські танки Т-90, які, як повідомляється, перекинули в Білорусь наприкінці грудня 2022 року, були помічені в зимовому камуфляжі. Оснащення танків зимовим камуфляжем не є абсолютно необхідним для навчань і може свідчити про підготовку до реальних зимових бойових дій. Розгортання польових госпіталів і перефарбування танків також можуть бути частиною інформаційної операції», – кажуть аналітики.


Водночас, за їхніми словами, російські військові можуть спробувати здійснити відволікаючий удар на землі або в інформаційному просторі проти північної України, «ймовірно, намагаючись відвернути українські сили від оборони на Донбасі, або в поєднанні з наступом на Луганщині чи, що менш правдоподібно, деінде».


Наразі ISW оцінює ризик російського вторгнення в Україну з Білорусі як «низький, але можливий».


Як відомо, на півночі Волинь межує з Брестською областю рб. За заявами представників ЗСУ, кордон захищений надійно, є достатні сили та засоби, щоб відбити можливе вторгнення ворога.


Ольга ДАНИЛЮК.

На фото пресслужби мо рб: білоруські танкісти і піхотинці на навчаннях.  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (620) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%