«На границе фуры ходят хмуро…»: в черзі 1200 машин

«На границе фуры ходят хмуро…»: в черзі 1200 машин


Так охарактеризували передноворічну ситуацію на білорусько-польському кордоні журналісти газети «Вечєрній Брєст». От-от, і вікно санкцій закриється наглухо перед носом перевізників із рф і рб й на цьому напрямку. І що далі?

 

«Ситуація з транскордонними перевезеннями все більше накаляє ситуацію в середовищі перевізників», – пише зазвичай лояльне до влади видання, змальовуючи картину на МАПП «Козловічі» біля м. Бреста.


«Ситуація з чергами на виїзд із Польщі до Білорусі справді гірша, ніж на білоруській стороні. Польські ЗМІ, зокрема, «Radio ZET» та «Portal Samorządowy», цього тижня повідомляли, що перед вантажним терміналом «Корощин» (перехід «Козловічі – Кукуріки») у черзі стояли понад 1200 вантажівок. А час очікування на перетин кордону становив до 40 годин. За даними білоруського Держприкордонкомітету, кількість фур перед «Козловічами» в останні дні була вдвічі меншою – близько 600 машин», – зазначається.


Але навіть із урахуванням збільшення навантаження черги фур по обидва боки кордону можна було б легко усунути за дві доби. Адже пропускна спроможність тих самих «Козловічів» – 2400 машин на добу (по 1200 на в'їзд та виїзд). Як мінімум білоруський «хвіст» можна було б забрати і за добу. Але поки що аналогічного бажання по той бік Бугу білоруські прикордонники та митники не бачать.


А польська сторона діє суворо до протоколу оформлення транспортних засобів та вантажів, і їй поспішати нікуди: це рб і рф під санкціями, а не Польща.


А потерпає – місцеве населення і влада.


Призначений аляксандром лукашенкою (в рб мерів люди не обирають, їх привозять із Мінська, – ред.) голова міськвиконкому аляксандр рогачук підсумками своєї прямої лінії у розмові з журналістами анонсував глобальний проєкт на 2023 рік.

 

«Городяни стурбовані кількістю фур, що стоять у північній частині нашого міста, в районі траси М-1 та прилеглих до неї мікрорайонів. Багато звернень про те, що далекобійники порушують правила паркування немає порядку на узбіччях. Ця тема є досить серйозною і вимагає кардинального рішення наступного року. Я маю на увазі великий майданчик для відстою всіх фур, що є в планах «Белмитсервісу». Навала фур – це величезна проблема для нашого міста, для його благоустрою та екології, – резюмував мер.


Тільки ж не там собака зарита! Вся причина – в антинародній політиці самозванного диктатора аляксандра лукашенкі та його співучасті в агресивній кремля проти України. Країни ЄС наклали на обидва режими жорсткі санкції, і тепер кожен білорус повинен зрозуміти, що проблема не в фурах і не в спроможніості МАПП, а в їхній внутрішньополітичній ситуації.


Світлана КОМА.

На фото газети «Вєчєрній Брєст»: кавалькада фур на білоруській стороні біля МАПП «Козловічі – Кукуріки».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (578) - 87%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%