А Кьонігсберг доведеться віддати як Калінінград!

А Кьонігсберг доведеться віддати як Калінінград!


У 1944-1945 рр. мобілізовані волиняни разом із іншими червоноармійцями масово гинули, штурмуючи біля Балтійського моря Східну Прусію. Полягли сотні тисяч українців, але після капітуляції гітлерівської Німеччини цю споконвічну німецьку землю віддали… москві. І вона замість Східної Прусії створила Калінінградскую область рф, а столицю Кьонігсберг перейменувала на Калінінград. Тепер в Європі говорять, що пора кремлеві відновити історичну справедливість і віддати територію власникові – Федеративній Республіці Німеччині.


Портал «Медуза» вирішив дослідити цю тему, і в нього вийшлов цілий детектив!


«На початку жовтня росія спробувала анексувати чотири українські території – однак одразу продовжила відступати, а вже у листопаді Київ повернув собі контроль над Херсоном, – зазначається. – «Приєднання» регіонів, якими москва насправді не володіє, спровокувало дискусію про легітимність кордонів самої російської федерації, які давно склалися і здебільшого міжнародно визнані. Зокрема, обговорюється майбутнє Калінінградської області, яка раніше належала Німеччині, а до складу ссср увійшла за наслідками Другої світової війни».

 


Зрозуміло, що найбільш неадекватні довгожителі кремля, як екс-президент рф дмітрій мєдвєдєв впали в істерику:


«Там якийсь черговий придурок, колишній міністр із Латвії, надіслав сигнал про те, що НАТО та Євросоюз забирають у нас Калінінград. Мабуть, випив чи з'їв щось погане. Пропонує розпочати третю світову війну».


Повідомлення про Калінінград з'явилося в телеграм-каналі заступник голови ради безпеки 27 червня (колишній президент рф, якого колись вважали західником, останніми місяцями перетворився на одного з головних «яструбів» російської політики).


«Придурком» дмітрій мєдвєдєв назвав колишнього главу МВС Латвії Маріса Гулбіса, який у телевізійному інтерв'ю назвав запроваджену Литвою заборону на доставку до Калінінграду санкційних товарів через свою територію «чітким сигналом російським»:


«Якщо ви будете випендрюватися, ми заберемо Кьонігсберг!».


Голоси про повернення Східної Прусії, втім, лунали і після Постамської конференції лідерів країн Антигітлерівської коаліції, яка відбулася в 1945 р. і де вирішили подарувати іосіфу сталіну чималу чужу територію не березі Балтійського моря. Але з ядерним ссср тоді ніхто не хотів сваритися. Коли «імперія зла» ослабла, шанс виник. Але німці ним не скористалися!


Новий шанс на перегляд кордонів гіпотетично виник у 1990 році, коли на місці ГДР та ФРН виникла нова об'єднана Німеччина. У світі тоді з побоюванням дивилися на появу фактично нової країни, яка могла заявити про свої претензії на східні території. Об'єднана Німеччина цього не зробила: саме того ж 1990-го вона остаточно відмовилася від територіальних домагань, підписавши «Договір про остаточне врегулювання щодо Німеччини», який, з німецької точки зору, назавжди закрив усі територіальні питання», – пише «Медуза».

А потім почався процес тотальної деградації. Область стала депресивною.


«Боротьба з культурною своєрідністю супроводжувалася скороченням федерального фінансування. 2023 року Калінінградська область (а це дотаційний регіон) отримає майже втричі менше грошей на свою програму соціально-економічного розвитку — 25 мільярдів рублів замість запланованих 73 мільярдів», – зазначає видання..

 

Після 2014 року та анексії Криму з області почали йти і західні гроші. Після чергової фази агресії в Україну в 2022 році регіон опинився в повній ізоляції та деградації.


Особливо яскраво це відбувається, коли владімір путін призначив «губєрнатором» області-анклаву корінного москвіча антона аліханова.


В 2017 р. він озвучив наміри відновити відносини з Європою, але після початку повномасштабного вторгнення рашистів в Україну в24 лютого 2022 року глава Калінінградської області цілком у дусі московських «яструбів» висловлювався, що Єврокомісія «облагоджувалась» у питанні санкцій, – і погрожував Литві заходами у відповідь на блокаду регіону.

 

Влітку 2022-го заступника антона аліханова владімір путін навіть призначив гауляйтером окупованої Херсонської області України, але коли ЗСУ вигнали з обласного центру всіх загарбників та інших приблуд із Рашастану, то окупаційний «уряд Херсонської області» сєргєй єлісєєв «очолював» недовго: без особливого галасу повернувся до Калінінграда, де отримав колишню посаду…


Але голоси про мирне повернення Східної Прусії та Кьонігсбепрга звучать усе голосніше. Поки на неофіційному рівні. Але в Чехії вже почали заявляти, що це – їхня древня тевтонська земля. Тому недалекий той час, коли путінська імперія розвалиться, і все стане на свої місця.


Мабуть, і нащадки солдатів-волинян, які полягли в формі червоноармійців під час минулої війни за московські інтереси, також підтримають таку іссторичну справедливість. Бо хоч могили своїх рідних уже в цивілізованій Європі, а не в задрипаному Рашастані, зможуть відвідати…


Світлана КОМА.

На фото з архіву: в серпні 1944 р. рашисти здійснили масове варварське бомбардування Кьонігсберга, перетворивши його історичну руїну на суцільні руїни – так само вони коять в щодо українських міст і сіл зараз.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (579) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%