На Волині за рік посилили охорону лісу

На Волині за рік посилили охорону лісу

Над цим працювали у всіх держлісгоспах області. Розуміючи, що заходи пожежної безпеки та охорони лісу в нинішніх воєнних реаліях є визначальними.  

Про це інформує пресслужба Волинського ОУЛМГ. 

Перш за все, лісівники максимально вдосконалили відеоспостереження, об’єднавши всі мережі в єдину систему з трирівневим контролем - лісництво, держлісгосп, управління. 

Зараз у держлісгоспах встановлено та постійно працюють 56 потужних веж відеоспостереження. Камери охоплюють не лише 100% лісових масивів, а й прилеглі території громад.  

Завдяки цьому вдається максимально оперативно виявляти всі загоряння. А в умовах воєнного часу відеокамери в лісових масивах стали на допомогу прикордонникам та військовим.  

Важливо не лише оперативно виявити загоряння. Головне - максимально швидко прибути на місце. Тому у Волинському ОУЛМГ працювали над впровадженням системи, яка мобілізує зусилля і автоматично прокладатиме найшвидший маршрут для водіїв пожежних авто. «Пожежник» - унікальне програмне забезпечення - повноцінно запрацювало на Волині у серпні цього року. Аналогів такої системи немає в Україні. 

У держлісгоспах Волині цього року придбали також 6 нових пожежних авто: це Маневицький, Городоцький, Колківський, Ковельський, Любомльський держлісгоспи. Закупівлю нової техніки планують і в інших підприємствах.  

Протягом року оновили всі лісопожежні станції: провели капітальний ремонт приміщень, закупили новий інвентар та засоби. А також спецодяг для працівників, обладнання для створення оперативного штабу гасіння лісових пожеж. 

Ліс потребує охорони не лише від пожеж. Патрулювання лісових масивів є цілодобовими.  

В теплу пору вони посилилися мобільними рейдами працівників лісової охорони на мотоциклах, які держлісгоспи також придбали цього року (загалом більше сотні). 

Розуміючи, що недоліком у цьому напрямку роботи часто є людський фактор, посилювали також контроль за самими рейдовими групами. Працівники груп оперативного реагування оснащені бодікамерами, на машинах встановлені GPS, що дає можливість спостерігати за переміщенням службових авто та максимально контролювати ситуацію. 

Наш кор. 

Фото лісівників. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (595) - 86.4%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%