«Армія без держави»

«Армія без держави»


Видавництво «Літопис УПА» друкує книжку Ігоря Марчука «Отаман «Тарас Бульба»: між міфом та реальністю». Вперше здійснена спроба показати дійсну роль та значення однієї з трьох гілок українських націоналістів під час Другої світової війни. Для волинян це дослідження особливо цікаве, адже Тарас Бульба-Боровець очолював великі загони повстанців у північних районах області!


«У монографії на основі значної кількості джерел висвітлено життєпис Тарас Боровця («Бульби»). Всебічно проаналізовано політичні погляди, економічну, військову та розвідувальну діяльність повстанського ватажка», – пише «Історична правда», не вдаючись у деталі.


Зокрема, вперше спростовано значну кількість міфів, які з'явилися на сторінках мемуарів самого отамана «Армія без держави».


Молодому поколінню слід знати, що від 1939 р., коли розпочалася Друга світова війна, українські націоналістичні сили розділилися мінімум на 3 течії. Насамперед, Організація Українських націоналістів під проводом Андрія Мельника (т. зв. «мельниківці»), ОУН із вождем Степаном Бандерою (т. зв. «бандерівці»). 


А також збройні загони отамана Тараса Бульби-Боровця «Поліська Січ», які були започатковані Президентом УНР в екзилі Андрієм Лівицьким ще в 1940 р. І кожна з них не лише вела боротьбу проти зовнішніх окупантів, але й  несамовито воювала одна проти двох інших, причому, називаючись однаково – УПА… Найбільш боєздатними за масштабом збройного опору виявилися бандерівці, тому усталено всіх українських повстанців так і називати…


Цікаво, що Тарас Бульба-Боровець прожив цікаве та довге життя. Народився далекого 1908 р. у с. Бистричі біля м. Рівного (2018 р. у сусідів був роком його пошанування, – ред.). У 1943 р. із війська понад 10 тис. вояків у нього залишилося кілька десятків, і він на чолі штабу відійшов у Польщу. У Варшаві був заарештований гітлерівцями, потім зумів перебратися в американську зону окупації розбитої Німеччини, а з 1948 р. почергово мешкав у Канаді і США, де й помер у 1981 р.

Світлана КОМА.

На фото «Історичної правди»: таким буде дослідження про легендарного та загадкового отамана.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%