Екзотика волинського відпочинку

Екзотика волинського відпочинку


«Лісова пісня» цієї пори особлива. Вона тиха і спокійна, навіть коли тут багатенько люду. Тож є час для найважливішого: помріяти, подумати. А заодно – спробувати чимало способів не лише оздоровитися, а й просто порелаксувати. От, наприклад, подрімати під гул бджіл, попаритися в сауні, котру придумали тибетські монахи, подихати цілющими травами, потішитися медовими процедурами на будь-який смак. Вітаємо вас із української здравниці – Волинського обласного санаторію «Лісова пісня».

Безперечно, поетеса Леся Українка пишалася би, що така місцина носить ім’я її знаменитої драми-феєрії. Тут добряче постаралася сама природа, а коли ще доклали рук креативні волиняни, то й вийшов неперевершений результат.

Санаторію вже без малого 55. А він усе молодіє.

– Ми мусимо йти в ногу з часом, – пояснює цю дивовижну здатність омолоджуватися заступник директора із медичної частини Руслана Дибель. – Але нам ще й пощастило: «Лісова пісня» розміщена на території Шацького національного природного парку: за 100 кілометрів від нас немає жодного промислового об’єкта. Тут – царство природи.


Пощастило й із керівництвом: багаторічний директор Віктор Карпук вдосконалює, додає родзинки та дбає, аби тут назавжди оселився по-справжньому домашній комфорт.

Озеро Пісочне (хто ще не знає, аналог знаменитого волинського Світязю) оповите сосновими лісами. Вода тут славиться своїми цілющими властивостями. Вона багата на гліцерин та срібло, а ще – чиста-чиста. Піщане дно Пісочного можна роздивлятися на кілька метрів углиб і заодно спостерігати, як плавають риби. Коло берега – очерети, краєвиди і цілющі трави, якими тут потішать кожного відвідувача. Окрім корпусів, зведених ще далекими роками, «виросли» вже й сучасні – з кругляка, де всередині – неймовірний аромат дерева, що гармонійно поєднався із надбаннями цивілізації.


Санаторій – українська здравниця. Лікарські рослини, що ростуть на полях, галявинах, болотах, віддалених від доріг, тут збирають досвідчені травники (різноманітність неймовірна – близько сто видів!). З них і готують унікальні запашні чаї. Все це у секреті не зберігається (ну, майже все, не беручи до уваги окремі – унікальні): пацієнти санаторію, йдучи на фітопроцедури, на стінах холу можуть розгледіти, чим їм зараз дадуть подихати або що випити. Нерідко люди фотографують ті ознайомчі стенди, де є суха цілюща волинська трава із назвою, й потім самі готують собі народні ліки.

Традиційним фіточаюванням та інгаляцією, звісно, вже нікого не здивуєш. Але от фітоаплікація ще у багатьох викликає реакцію на зразок: а що це? Але й тут ви нічого нового не почуєте: рецепт такого лікування, розповідає Руслана Євгенівна, віднайшли у старовинних записах. Його просто повернули у наш час. У мішечки з льону, екологічно чистої тканини, котру виготовили ще на старовинних верстатах наші майстрині бабці і прабабці, кладуть траву, напарену у спеціальних чанах, і прикладають її до певних частин тіла (за призначенням лікаря).


Ми вивідали кілька секретів: фітоаплікація із вівса лікує суглоби, цикорій – жовчний міхур, конюшина та різнотрав’я допомагають при анемії, глід та ліщина допоміжні у боротьбі із серцево-судинними недугами, каштан порятує тих, у кого хворі ноги. А ще – мед. Місцеві фахівці радять споживати дві чайні ложки цього солодкого продукту у розчині соку чи води 2-3 рази на день після їжі. Кажуть, це захистить організм від недуг, забезпечить бадьорість та довголіття. Тут ніщо не пропадає: віджим із трав використовують у фітоаплікаціях. А в чаях, котрі з них напарили, пацієнти «Лісової пісні» приймають ароматні ванни. До трав’яної купелі тут уже додалися сучасні, наприклад, сірководневі, озонові, йодо-бромні та дерматологічні.

Уявляєте, як це: спочатку приймете запашну купіль, тоді можете віддатися у руки вмілого масажиста, а потім, якщо не заснете, відправитеся на косметичні процедури. І це – як один із можливих варіантів часопроведення у санаторії. Звісно, говорити можна довго і гарно, але краще відчути на собі.
Особливими тут є електропроцедури та чотирикамерні ванни. Вони теж трав’яні. А це ще не надто поширена практика, якщо не унікальна, тож деталі тут не розкривають, просто треба випробувати хоча б раз, аби зрозуміти, наскільки це ефективно.

– Маємо ми і торф’яні грязі, вони природні. Добуваємо їх у власному кар’єрі спеціально для використання у нашому санаторії. Вони повністю досліджені науковцями. Тож запевняємо, оперуючи фактами, що вони є дуже активними, – переконує Руслана Дибель і додає: – Ми, чесно кажучи, могли би використати і сапропелі, які зараз у моді, – вони є в залежнях на нашому озері, але не хочемо обманювати людей: ми – лікувальний заклад, тож і намагаємося працювати відповідно. Не стану приховувати: сапропелі не мають достатньо активної дії, тобто не є лікувальними. І вчені сказали, що раніше 100 літ їх не варто з такою ціллю використовувати.

Загалом шацькі грязі (і це не просто слова, а результати і висновки багатьох наукових досліджень) – унікальні. Зважаючи на те, що тут вони – у достатній кількості і не є привозними, то пацієнти  «Лісової пісні» мають змогу окутатися повністю, а не місцево, як у переважній більшості здравниць.

У здравниці – три відділення: кардіологічної, церебро-васкулярної та реабілітації захворювань і пошкоджень опорно-рухової системи. Тож тут надають допомогу людям, котрі перенесли інфаркти та інсульти, відчутно полегшують долю тих, хто має проблеми із суглобами, органами травлення та дихальними шляхами, а також центральної нервової та ендокринної систем і шкіри (зокрема це стосується лікування псоріазу).

У санаторії комфортно можуть проживати одночасно 420 людей, так як тут майже 200 номерів. Є дво- та тримісні люкси, напівлюкси та просто кімнати з усіма зручностями. «Лісова пісня» давно отримала вищу акредитаційну категорію, має безліч нагород – дипломів, грамот та подяк обласного і всеукраїнського рівнів.

Пишаються і своїми спеціалістами: тут працюють фахівці або вищої, або 1-ї категорій. Тут вам нададуть консультацію Крім того, перший і основний критерій підбору персоналу – тут здають екзамен на людяність.


– Ми, коли готуємо фахівців, робимо це всесторонньо. Даємо можливість пройти чимало курсів та навчань. Маємо гарне обладнання і робимо УЗД всіх органів. Нерідко навіть доводиться встановлювати діагноз по-новому. Причому, ці діагнози на 99, 9% підтверджуються згодом у лікарнях.– розповідає Руслана Дибель.


У колективу є мрія: зробити санаторій клінічним (нині він іще реабілітаційний). Тут, у принципі, для цього вже давно є все: і база, і спеціалісти. Лишилася формальність.

Про всі переваги закладу, на жаль, розповісти не вдасться (треба писати книгу!), але окремі процедури таки варто виокремити.

Як от – тибетська сауна. Звичайну, до речі, можуть приймати лише абсолютно здорові люди, а ця підходить усім, навіть гіпертонікам. Узагалі: що тут від тибетських монахів? Просто вони першими придумали таку сауну. Спочатку у здравниці навіть купували трави, рецептура яких була засекречена. Але є волинські, точно не гірші, якщо не кращі, тож нині використовують саме місцеві зілля. Словом, вийшла така собі тибетська сауна з мотивами «Лісової пісні». Цікава методика. Спочатку вас опускають у величезну букову бочку, де температура піднімається до 60 градусів (на холодному повітрі лишається тільки голова). Після цієї процедури окутують у термічний кокон. Так лежите 15-20 хв. Цей кокон сприяє виведенню з організму шлаків, тож після розмотування з пацієнта може вийти 3-4 л води, а разом із нею – токсини. Можна на десерт додати ще й масажу з різними маслами. Задоволені, чисті і запашні, йдете пити ароматний чай. Відчуття… Словом, треба спробувати.


Для жінок є сюрприз – косметолог у спеціальному кабінеті проведе процедури фахово і на рівні медика.

Соляна шахта ідеальна для людей, яких турбують невиліковні кашлі. Кімната із солотвинською сіллю обладнана за сучасними методами. Підходить вона і дорослим, і діткам. Сюди приходять із алергіями, ангінами, фарингітами та хронічними бронхітами.

Особливо цікавим є сон на вуликах або, як називають цей магічний ритуал із заспокійливим ефектом, апітерапія. На території здравниці – три будиночки, де одночасно можуть релаксувати шестеро людей.


Що цікаво: переважна більшість процедур тут – безкоштовна, все входить у вартість путівки. Особливо цікаво, що це стосується й ручного масажу (ну хто його не любить?!). Тим, хто полюбляє усілякі екзотичні витребеньки, на зразок, тибетського чи медового, доведеться вже заплатити додатково, хоча варто зауважити – геть небагато.

І славетна мінеральна вода «Моршинська» – не та, що розлита у пластикові пляшки, а з багатющим вмістом макро- та мікроелементів – теж для вас.Допомагають тут діткам (адже недаремно санаторій матері й дитини), у котрих ДЦП, підвищена нервозність. Досить серйозну увагу приділяють інвалідам, є номери, спеціально облаштовані, не кажучи вже про пандуси.

Ну і про хліб насущний. Годують – просто відмінно! Чотири рази на день корисної їжі скуштуєте у їдальні. Якщо бажаєте, можете завітати і до сучасного ресторану.


Для тих, то любить почитати, діє бібліотека, відвідаєте ви і безліч концертів та екскурсій. Сере таких – прогулянка територією Шацького національного природного парку, до якого належить 32 озера, у тому числі й найбільше серед прісноводних – Світязь. Можна завітати й у музей-садибу Лесі Українки, що в с. Колодяжне Ковельського р-ну, резиденцію Волинських князів «Зимна вода» у с. Зимне Володимир-Волинського р-ну, відчути дивовижну атмосферу луцького Замку Любарта та Світязького чоловічого монастиря.

А любителям спорту запропонують облаштовані майданчики, теніс, більярд, тренажерні зали. Влітку – катання на човні серед хвиль Пісочного, звісно, піщані теплі пляжі з кафе-барами, велосипеди, взимку – ковзани та лижі. Можна й порибалити.

А тепер чи не головне: до «Лісової пісні» досить легко дістатися. Так, від залізничного вокзалів Ковеля і Любомля та від автовокзалів Луцька, Рівного Тернополя, Львова, Шацька туди курсують рейсові автобуси.

Приємної подорожі!

Світлана ДУМСЬКА.

Адреса: с. Гаївка, Шацький р-н, Волинська обл., Україна.

Сайт санаторію: lisova-pisnja.io.ua
 

 

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (267) - 86.1%
Пізно (10) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.5%