Битва за бурштин: свій на свого?

Битва за бурштин: свій на свого? Про таємничі нічні рейди та печальні наслідки і як це пов’язано зі звільненням Павла Данильчука… Нардепи прокоментували «бурштинові перестрілки».
«Волинська газета» поцікавилася у народних депутатів України Ігоря Лапіна та Ігоря Гузя (а вони обидва – не чужі в середовищі  «Самооборони Майдану Волині» та облосередку «Правого сектора» й у часи Революції гідності стояли пліч-о-пліч на луцьких і не тільки майданах) точкою зору на події, що розвиваються в області довкола незаконного видобутку бурштину. І зокрема, про дивну перестрілку самооборонівців та людей під стягами «Правого сектора» безпосередньо на місцях, де з весни розгорнувся активний і в той же час підпільний видобуток «сонячного каменю».
Нагадаємо, нещодавно поблизу с. Лісове Маневицького р-ну в ході ніби-то рейду з виявлення нелегалів, що видобувають там бурштин, трапився конфлікт між членами ГО «Самооборона Майдану Волині» та «Правий сектор». Суперечка переросла у перестрілку. Представник «ПС» вистрілив по колесах автомобіля Ford Transit , яким приїхали представники "Самооборони". Чоловік, який стріляв із АКМ-С калібру 7,62, з місця подій втік. Міліція повідомила, що відомості про факти внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 2 статті 240 (Порушенням правил охорони або використання надр) та частиною 4 статті 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України.
«Я про це дізнався, як і ви, з «Фейсбуку», – каже нардеп Ігор Лапін («Народний фронт»). – Наскільки мені відомо, Павло Данильчук не є представником «Правого сектора» Волині. Це я про те, в  кого на «Фейсбуці» було повідомлення про перестрілку. «Самооборона» здійснює охорону громадського порядку і разом з міліцією відпрацьовує ті чи інші моменти чи процеси, що відбуваються на Волині. Є порушене провадження. Серйозна стаття до 10-ти років. Думаю, ситуація має вирішитися у правовому полі. Нехай працівники міліції відпрацьовують свою зарплату і порушують справи проти винних осіб. Але, наскільки мені відомо, той рейд відбувався не тільки під прапорами «Правого сектора», а й під прапорами «Азов». А цей батальйон складається з працівників МВСУ, вони всі з посвідченнями правоохоронців і на контрактах…  Тому коли стрілянину здійснили правоохоронці, то розслідування  має провести і  прокуратура. Знаю, що взагалі той рейд – то фейк. Нікого ж не затримали, ніяких копачів…»
«Я там був взагалі тільки один раз», – зазначає народний депутат  Ігор Гузь («Народний фронт»). Правда, виникає питання – чому всіх революціонерів так тягне на бурштинові території?
«Самооборонівці ще з весни патрулюють ту територію. Затримували помпи, вилучали, оформляли протоколи. Це результат роботи.  А якщо хтось хоче влізти в незаконний видобуток бурштину шляхом піар-акцій – в них це не вийде», – переконаний  Лапін.
Попри те, що Ігор Лапін, коментуючи перестрілку на Маневиччині, згадав Павла Данильчука, його недавнє несподіване звільнення з посади керівника «Правого сектора» Волині, вважає нардеп, не пов’язане з темою бурштину.
А тим часом, за неофіційною інформацією, нещодавно чули постріли і поблизу місць нелегального видобутку на території с. Люб’язь Любешівського р-ну.  
Олена ЛІВІЦЬКА.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%