На Поліссі – Вселенський Потоп

На Поліссі – Вселенський Потоп


Грудень після снігових заметів та морозів перетворився на плюсову погоду з талими водами та рясними дощами. Це призвело до підтоплення людських поселень району. Танення снігу підсилилося безперервними опадами й перетворило певні ділянки населених пунктів в озера.


Як пише газета «Полісся», «у Камені-Каширському, зокрема, жителі вулиць Застав’я та Шабліовського, в буквальному сенсі почали плавати від хати до хати. У воді опинилося практично все – дорога, людські подвір’я, хліви, автівки, будівельні матеріали...».


Повінь почала охоплювати ці території ще з 25 грудня, а зараз дійшла до критичного рівня, добравшись впритул до житлових будинків. Від води в оселях рятують поки що високі сучасні фундаменти.


«Це не вперше така ситуація виникає у нашій місцевості. Проблема набирає дедалі більших масштабів. Тут є канал, однак річка вийшла з берегів і влилася у нього, та ще й сніг та опади додали води, що призвело до чергового раптового підтоплення дворів. Можливо, необхідно встановлювати якісь шлюзи, які б запобігали влиттю Циру в меліоративний канал, чи інші центральні регулювальні технічні засоби на водоймі. Треба ж нарешті щось робити. Це не є проблема одного конкретного господаря, який може вирішити її шляхом підсипання землею території. Це стосується геть всього міста», – нарікає на біду й водночас закликає до дій органи місцевої влади містянка Наталія Качан, будинок котрої теж потрапив у водяну пастку.


Зі слів рятувальників, зазначають журналісти «Полісся», у нашому районі станом на ранок 27 грудня на їхню лінію було здійснено лише два виклики з приводу підтоплення обійстя – у Маневичах та у Камені-Каширському по вул. Тихій. Допомогти у такій ситуації можна тоді, кажуть надзвичайники, коли є куди відкачувати воду. А якщо стихія залила декілька вулиць суцільним полотном, то тут, безперечно, цей метод не врятує. Адже відводити воду нема куди:

«Люди дискують у соцмережах, що треба шукати рішення на рівні створення й ремонту відповідних споруд, котрі допомагатимуть регулювати або стримувати рівень води в річці, а також належного розчищення меліоративних каналів та інших шляхів водовідведення».


Нічим не краща ситуація і на Маневиччині, а також у традиційно мокрих колишніх Ратнівському, Старовижівському, Ковельському, Шацькому, Турійському, Любомльському районах…


Все пливе, і нема на те ради…


Вселенський Потоп!


Ольга ДАНИЛЮК.

На фото Романа УСТИМЧУКА: потоп на Поліссі.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%